Katalogowa zmiana warty

26 Lis 2014

Nowy IC _Katalog Online ma być nowoczesny, ale intuicyjny i prosty w obsłudze. Ponadto w każdym momencie  będzie  obejmował pełną i aktualną ofertę części, narzędzi, opon i akcesoriów.

Program IC_Katalog to od wielu lat podstawowe narzędzie komunikacji firmy Inter Cars z warsztatami samochodowymi. Dzięki niemu mogą one w łatwy sposób znaleźć potrzebny towar i złożyć zamówienie przez internet, sprawdzić aktualną ofertę, zapoznać się z nowościami. Program jest też wykorzystywany do tworzenia wycen napraw samochodów w oparciu o dane o czasach napraw, pobierania faktur i rozrachunków, komunikacji z produktowo-technicznym systemem HelpDesk, przygotowywania ofert. Służyć może ponadto do obsługi zleceń flotowych – zarówno od strony warsztatów flotowych jak i obsługiwanych podmiotów.

Od chwili, gdy IC Katalog zaczął być użytkowany pracownicy Inter Cars przeprowadzili na jego temat dziesiątki ankiet, rozmów i konsultacji. Zgromadzona została w ten sposób duża wiedza, która została spożytkowana przy tworzeniu nowej wersji programu. Wersja ta ma mieć swą premierę na początku 2015 roku, niemniej pewne informacje o niej zostały już udostępnione.

Nowy, ale jaki?

Interfejs nowego programu został zaprojektowany tak, by mógł być obsługiwany dotykowo – na tablecie. Dzięki temu można będzie dokonywać wyboru części bezpośrednio przy pojeździe, bez konieczności powrotu do komputera znajdującego się w biurze. Jednocześnie sposób rozłożenia elementów graficznych ma ułatwić wyszukiwanie indeksów.

Początkowo program będzie działał tylko na tabletach z systemem Windows, ale wkrótce po premierze rozpoczną się prace nad wersjami dla innych systemów operacyjnych, m.in. Android, iOS i Windows Phone. Dodajmy jeszcze, że program nie wymaga łącza o dużej prędkości.

Najważniejszą różnicą pomiędzy wersją nową i poprzednią jest to, że będzie nowa będzie działała online. Program sam pobierze wszystkie dane z internetu (tzw. chmury) i umożliwi komfortową pracę bez konieczności codziennej i żmudnej aktualizacji danych. Nowy IC_Katalog Online zapewni więc w pełni aktualną listę pojazdów, dostęp do nowości, a także aktualne ceny hurtowe i stany magazynowe!

Na uwagę zasługuje udoskonalona wyszukiwarka części, akcesoriów i opon. Pozwoli ona na dobór części i opon poprzez zestaw wielu cech. W przypadku opon może to być wysokość, średnica i szerokość.

Nowością będzie także wyszukiwanie niektórych elementów w sposób graficzny.

Po pojawieniu się nowej wersji programu, poprzednia będzie wciąż dostępna. A to  ze względu na klientów, którzy potrzebują czasu na zmianę swoich przyzwyczajeń. Inter Cars będzie jednak zachęcał do korzystania z nowego rozwiązania. Będą też zbierane opinie  i sugestie dotyczące nowego programu.

Choć na pierwszy rzut oka IC_Katalog Online w niczym nie przypomina poprzedniej wersji, to już po chwili użytkownik przekona się, że zmiany nie są aż tak radykalne. Z poprzedniej wersji programu przeniesiono nawet najważniejsze skróty klawiaturowe i całą filozofię działania.

Aby przekonać się, że korzystanie z IC_Katalogu będzie prostsze i bardziej intuicyjne niż było do tej pory, można samemu przetestować działanie programu. W tym celu należy wejść na stronę http://katalog.intercars.eu  i użyć do logowania następujących danych:  numer klienta – 596970, hasło –  test201314.

Można też zapoznać się przedstawionymi poniżej informacjami na temat  IC_Katalog Online:

 • Przejrzysty wygląd głównego menuInfo_Pras_Inter_Cars_IC_Katalog
 • Proste wyszukiwanie części
  Wpisanie daty produkcji auta w pole „Rok produkcji” podpowie jakie typy samochodu były produkowane w owym czasie.Info_Pras_Inter_Cars_IC_Katalog (2)
 • Łatwy wybór grupy towarowej
  Najważniejsze grupy towarowe towarowe zostały pokazane na ikonach. Przyspiesza do wyszukiwanie. Działa także tekstowe wyszukiwanie w obrębie grup towarowych. Dodatkowo nowością jest możliwość dobrania z tego miejsca opon do wybranego pojazdu.Info_Pras_Inter_Cars_IC_Katalog (3)
 • Przejrzysty widok wyszukiwania katalogowego
  Widzisz za dużo wyników? Wybranie pola „Pokaż tylko dostępne” ograniczy listę tylko do dostępnych towarów – dowolnie sparametryzowanych. Możesz także zawęzić wyniki do konkretnego producenta i strony zabudowy.
  Chcesz dopasować widok, by widzieć więcej lub mniej towarów jednocześnie – użyj odpowiednich ikon.Info_Pras_Inter_Cars_IC_Katalog (4)
 • Szybkie wyszukiwanie opon
  Wyszukiwarka opon szuka je  według dowolnych kryteriów, na przykład takich jak sezon, wysokość, szerokość, rozmiar, producent. Zastosowano również dodatkowe opcje, np. opona Run On Flat, klasa, konkretny indeks prędkości.Info_Pras_Inter_Cars_IC_Katalog (5)
 • Wyposażenie warsztatu
  Nowy IC_Katalog wyposażony został w dedykowane wyszukiwarki, których sukcesywnie będzie przybywać. Przykładem jest wyszukiwarka wyposażenia warsztatowego (obok wyszukiwarki opon, akumulatorów, apteczki czy akcesoriów motocyklowych).Info_Pras_Inter_Cars_IC_Katalog (6)
 • Składanie ofert
  Jeśli trzeba przygotować ofertę dla klienta, to przy pomocy nowego IC_Katalog będzie to niezwykle proste. Wystarczy dodać pozycję towarową do oferty (możliwe jest dodanie wielu różnych pozycji na raz), następnie można dowolnie sparametryzować ceny i to, co pojawi się na wydruku, po czym jednym kliknięciem wysłać ofertę np. w formacie PDF.Info_Pras_Inter_Cars_IC_Katalog (8)Info_Pras_Inter_Cars_IC_Katalog (7)
 • Dodawanie pozycji do wyceny
  Kontynuowana i rozwijana jest także funkcjonalność związana z wyceną usługi na podstawie czasów napraw.Info_Pras_Inter_Cars_IC_Katalog (9)
POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz