Klimatyzacja – kroki diagnostyczne

12 lut 2015

Błyskawiczne upowszechnienie się klimatyzacji w samochodach zaskoczyło nieco mechaników. Nie wszystkie warsztaty są bowiem przygotowane do kompleksowej obsługi tych układów, nawet jeśli dysponują odpowiednim wyposażeniem. Cenną lekturą jest więc krótki poradnik diagnostyczny przygotowany przez specjalistów firmy HELLA, dostawcy m.in. elementów układów termicznych.

Rynek napraw powypadkowych to ciężki kawałek chleba, ponieważ warsztaty muszą się znać nie tylko na robocie blacharskiej, ale również na rozmaitych regulacjach i procedurach ubezpieczeniowych. Specjalistyczna wiedza jest na szczęście dostępna. Można ją zdobywać nawet na pełnym morzu.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Diagnostyka klimatyzacji

W procesie obsługi układu klimatyzacji, który spotkać mozna w coraz wiekszej liczbie aut, bardzo istotne miejsce zajmuje jego diagnostyka.

miniaturka

Likwidacja szkód – konferencja na pełnym morzu

Ważny oraz interesujący temat, przedstawiony w atrakcyjnych okolicznościach i z wielu punktów widzenia. Taki pomysł na konferencję

miniaturka

Od płynnego żeliwa

O tym jak wielki rozmach może mieć produkcja tarcz hamulcowych, można się przekonać podczas wizyty w fabryce Brembo.

miniaturka

Tarcze i bębny pod kontrolę

Według firmy TRW Automotive Aftermarket wejście w życie przepisów ECE R90 dotyczących tarcz i bębnów hamulcowych powinno przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

miniaturka

Smartfon rozpoznaje znaki

Stworzona w firmie Bosch aplikacja na smartfony rozpoznaje znaki drogowe oraz rejestruje i przetwarza inne ważne dla kierowcy informacje. Ostrzega także kierowcę wizualnie i akustycznie o przekroczeniu dozwolonej prędkości jazdy.

Zostaw Komentarz