Klocki Delphi Technologies po testach

15 lut 2019

Firma Delphi Technologies informuje, że dostarczane przez nią klocki hamulcowe osiągają wysokie wyniki w testach przeprowadzanych w samochodach wyższej klasy. Podczas testów klocków w samochodzie VW Touareg produkty Delphi Technologies osiągnęły lepsze wyniki od elementów konkurencyjnych firm. Wykazały m.in. doskonałą skuteczność i stabilność pod względem zanikania siły hamowania.

Świetne wyniki w teście przeprowadzonym przy użyciu Volkswagena Touareg to powtórzenie rezultatu testów przeprowadzonych z wykorzystaniem Volkswagena Passat, w przypadku którego klocki Delphi Technologies również wykazały szybsze zatrzymywanie, cichszą pracę i większą trwałość niż klocki konkurencyjnych producentów.

Testy porównawcze z udziałem produktów OE oraz części czterech innych czołowych producentów przeprowadzono z wykorzystaniem Volkswagena Touarega II z silnikiem V6 TDI — pojazdu wyższej klasy, zbudowanego na wspólnej platformie z modelami Porsche Cayenne i Audi Q7. Klocki Delphi Technologies pokonały cztery marki z rynku części zamiennych, zapewniając skuteczniejsze hamowanie i lepszą kontrolę nawet w wysokich temperaturach. Ich walory to również cicha praca i mniejsze zużycie okładziny ciernej.

Wraz ze wzrostem mocy silnika, zapewniającej możliwość rozwijania znacznych prędkości, zwiększają się wymagania stawiane układowi hamulcowemu. Rośnie też ryzyko zjawiska zanikania siły hamowania, które jest jednym z kluczowych wyzwań związanych z hamowaniem w pojazdach klasy premium. Aby odtworzyć odpowiednie warunki pracy, hamowanie awaryjne przeprowadzono w pięciu różnych temperaturach roboczych — od 50°C do 400°C. Przy prędkości 170 km/h, w każdym teście pojazd wyposażony w klocki hamulcowe Delphi Technologies zatrzymywał się szybciej niż z klockami innych producentów z rynku części zamiennych.Należy podkreślić, że hamowanie odbywało się pod pełną kontrolą i zanotowano niewielkie różnice w wydajności przy różnych temperaturach. W temperaturze 50°C do pełnego zatrzymania wystarczyło 114 metrów, a przy 400°C — zaledwie dwa metry więcej. Oznacza to, że klocki Delphi Technologies pracują z pełną wydajnością, niezależnie od temperatury.

Wyniki te wyraźnie kontrastują z osiągami konkurentów. W przypadku dwóch z nich droga hamowania była znacznie dłuższa, a efekt zanikania siły hamowania pogłębiał się wraz ze wzrostem temperatury. Przykładowo, w temperaturze 400°C pojazd z klockami Delphi Technologies zatrzymał się trzy metry przed najlepszym konkurentem, 17 metrów przed kolejnym oraz kolejno 52 i 56 metrów przed uplasowanymi na miejscach trzecim i czwartym. W przypadku ostatniego różnica w drodze hamowania w testach przy temperaturze 400°C i 50°C wyniosła aż 37 metrów. Warto nadmienić, że kiedy pojazd wyposażony w produkty Delphi Technologies całkowicie się zatrzymał, samochód z klockami, które uplasowały się na ostatnim miejscu, poruszał się z prędkością ponad 87 km/h.

– Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo, dlatego zawsze dobieramy najlepsze materiały cierne. W przypadku pojazdów klasy premium oznacza to formułę, która zapewnia wysoki i stabilny współczynnik hamowania, a tym samym możliwie najszybsze zatrzymywanie i kontrolę nad samochodem. Pozwala ona również utrzymać w ryzach większą energię generowaną podczas hamowania przy wysokiej prędkości. Testy wykazały, że w przeciwieństwie do niektórych marek, nasze klocki hamulcowe zapewniają siłę hamowania i kontrolę na poziomie OE – mówi Neil Fryer, wiceprezes ds. globalnego marketingu, produktów i strategii dla rynku części zamiennych Delphi Technologies.Ważne również, aby klocki nie generowały nadmiernego hałasu. Firmie Delphi Technologies udało się po raz kolejny wykazać, że jej klocki hamulcowe to jedne z najcichszych produktów na rynku. Generują hałas przekraczający 70 dB tylko w niektórych warunkach, dzięki czemu pracują nawet ciszej niż produkty OE. Klocki hamulcowe Delphi wykazały natężenie dźwięku na poziomie 9,0 w skali, w której 7 lub mniej to „dźwięk słyszalny”, a 10 oznacza „ciszę”.

– Zwroty towaru spowodowane piszczeniem klocków to problem znany wielu warsztatom, dlatego należy wspomnieć, że wszystkie nasze produkty są wyposażone w sprawdzone elementy wyciszające, takie jak sfazowanie i specjalny podkład. W pełni spełniają one swoje zadanie, zapewniając niższy poziomu hałasu nawet w porównaniu do produktów OE – zapewnia Neil Fryer.

Równie dobrze prezentują się wyniki badań dotyczących zużycia klocków hamulcowych Delphi Technologies. Na osi przedniej odnotowano zużycie o 0,1 mm mniejsze w porównaniu do najbliższego produktu konkurencyjnego oraz o 1 mm mniejsze w porównaniu do tego, który wypadł najsłabiej. Badanie przeprowadzono po 2140 zatrzymaniach przy różnych prędkościach oraz w warunkach różnego nacisku. Klocki zamontowane na kołach osi tylnej wykazały podobne rezultaty. Dodać jeszcze należy, że klocki hamulcowe Delphi Technologies znacznie ograniczyły również zużycie tarcz hamulcowych, zarówno z przodu jak i z tyłu.

Niekiedy, wybierając klocki hamulcowe, jesteśmy zmuszani do kompromisów. Na przykład decydujemy się na klocki o doskonałej sile hamowania kosztem szybszego zużycia. Z kolei wybierając trwalsze klocki, należy się liczyć z tym, że mogą one generować większy hałas. W przypadku Delphi Technologies jest zupełnie inaczej. W Volkswagenie Touaregu nasze produkty umożliwiły osiągnięcie idealnej równowagi między poziomem hałasu, zużyciem i skutecznością hamowania, spełniając zarazem dodatkowe wymagania związane z pojazdami klasy premium. Właśnie dlatego są to wysokiej jakości klocki hamulcowe, które kierowcy i mechanicy mogą stosować ze świadomością, że sprawdzą się w każdych warunkach – podsumował Neil Fryer.

1 comments

Zostaw Komentarz