Klocki, szczęki, okładziny … i tarcze

24 mar 2015
Fomar Friction to znana od lat marka klocków, szczęk i okładzin hamulcowych.Niedawno poszerzyła swoją ofertę o tarcze hamulcowe przeznaczone do aut użytkowych i zapowiada kolejne nowości. To dobra okazja, by przypomnieć historię marki oraz przybliżyć jej ofertę.
reklama
miniaturka

Historia zatacza krąg

Historia czasem rzeczywiście potrafi zatoczyć krąg. Przykładem mogą być dzieje związku firm Fomar, Roulunds i MAT Holdings.

miniaturka

Klocki, szczęki, okładziny, tarcze

Pod marką Fomar Friction od lat oferowane są setki klocków, szczęk i okładzin hamulcowych, a ostatnio dołączyły do nich tarcze hamulcowe.

miniaturka

Oferta powiększona o tarcze

Marka Fomar Friction stopniowo zamierza powiększać swoją ofertę, tak by poza elementami ciernymi znalazły się niej również inne, kluczowe elementy układu hamulcowego. Pierwszym krokiem w tym kierunku było wprowadzenie do gamy tarcz hamulcowych do samochodów ciężarowych i autobusów.

miniaturka

Od wytopu do gotowej tarczy

Zakup marki Fomar Friction przez MAT Holdings Inc był kolejnym krokiem do zapewnienia klientom dostępu do kompleksowej oferty w dziedzinie hamulców. Połączono ofertę wysokiej jakości materiałów ciernych z ofertą tarcz hamulcowych sygnowanych tą samą marką.

miniaturka

Z tarczą, nie na tarczy

O jakości tarczy można coś powiedzieć dopiero wtedy, kiedy jest ona już przez pewien czas eksploatowana. Zamiast samodzielnie prowadzić „testy jakościowe” produktów nieznanych brandów, montując je w samochodach, lepiej zaufać poważnemu dostawcy, którego marka znana jest na rynku od wielu lat.

miniaturka

Jakość potwierdzona

Jakość wszystkich elementów układu hamulcowego ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Każdy z dostawców zapewnia więc o wysokich standardach swoich produktów, jednak nie każdy legitymuje się międzynarodowymi certyfikatami, które stanowią formalne potwierdzenie wysokich standardów produkcji.

miniaturka

Naturalnie różne zużycie

Klocki czy szczęki hamulcowe tego samego producenta, zamontowane do dwóch identycznych samochodów, mogą wymagać wymiany po zupełnie innym przebiegu. I jest to zupełnie naturalne.

Zostaw Komentarz