Kolejne centrum otwarte

10 lis 2014

mlode_kadry_jedlicze_Robert_KierzekOtwarte zostało kolejne regionalne centrum szkoleniowe powołane do życia w ramach programu „Młode Kadry” prowadzonego przez Inter Cars, wspieranego zaś przez liczne firmy dostarczający swe wyroby i usługi na wtórny rynek motoryzacyjny.

Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu jest już 14 placówką, która przystąpiła do programu „Młode Kadry”. Zarówno władze szkoły, jak i lokalny samorząd, dostrzegły dużą potrzebę tego typu inicjatywy. Potwierdzeniem była obecność starosty krośnieńskiego Jana Juszczaka oraz przedstawiciela Powiatowego Urzędu Pracy, Pawła Kielara podczas inauguracji centrum szkoleniowego. W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele Inter Cars: Robert Kierzek, prezes zarządu; Zbigniew Szydełko, dyrektor grupy filii Rzeszów; Waldemar Krztoń, dyrektor filii Krosno, a także przedstawiciele dostawców biorących udział w programie Młode Kadry. W ramach programu szkoła otrzymała sprzęt o wartości 100 000 zł oraz pakiet szkoleń dla uczniów i nauczycieli o wartości 30 000 zł.

mlode_kadry_jedlicze_Zygmunt_Ginalski
Cieszymy się, że Inter Cars wyszedł z taką inicjatywą
– powiedział Zygmunt Ginalski, dyrektor Zespołu Szkół im. Armii Krajowej. – Edukacja zawodowa jest bardzo ważna dla młodych ludzi wkraczających na rynek pracy. Jednak bez odpowiedniego wsparcia przedsiębiorców może być ona nieskuteczna. To oni mają najlepszy obraz tego, czego potrzebuje rynek od przyszłych pracowników. W krajach Europy Zachodniej taka współpraca pomiędzy biznesem a edukacją jest podstawą szkolnictwa zawodowego.

mlode_kadry_jedlicze_Jan_JuszczakPotrzebę ścisłej kooperacji podkreślił też Jan Juszczak, starosta krośnieński: – Jest to jedyna droga dla rozwoju tego typu placówek. Dodałbym jednak jeszcze jedną stronę tej współpracy, a mianowicie samorząd, który obecnie jest organem prowadzącym szkoły zawodowe. Oczywiście robimy, co w naszej mocy, żeby były one odpowiednio wyposażone, jednak mamy ograniczone środki. Dlatego zaangażowanie przedsiębiorców jest więcej niż pożądane. Myślę, że przy współdziałaniu edukacji, biznesu i samorządu mamy duże szanse stworzenia wydolnego systemu nauczania zawodowego.

Jak ważny dla rynku pracy jest napływ absolwentów z wiedzą praktyczną potwierdził Paweł Kielar z Powiatowego Urzędu Pracy: – Od dłuższego czasu można zaobserwować, że pracodawcy szukają pracowników z solidnym wykształceniem zawodowym. Dlatego wszystkie inicjatywy dążące do dostosowania wiedzy uczniów do wymagań rynku są niezwykle ważne.

mlode_kadry_jedlicze_podpisanie_umowyKulminacją uroczystości było podpisanie umowy o współpracy w ramach programu „Młode Kadry” pomiędzy Zespołem Szkół i Inter Cars. Sygnatariuszami byli Robert Kierzek i Zygmunt Ginalski. Po części oficjalnej uczniowie szkoły przestawili program rozrywkowy, który ujawnił, że oprócz talentów technicznych mają też talent sceniczny.1 comments

Zostaw Komentarz