KYB, Toyota, Dakar

20 gru 2013

KYB Corporation jest jednym ze sponsorów zespołu Toyota Autobody, który wystartuje w zbliżającym się rajdzie Dakar 2014, wspiera ten zespół również od strony technicznej. W ramach współpracy przygotował m.in. do Toyoty Land Cruiser specjalny system amortyzacji o indywidualnie dobranej charakterystyce tłumienia, by zapewnić autu stabilność podczas jazdy w różnych warunkach drogowych.

Jednocześnie zastosowane amortyzatory mają sprostać wytężonej pracy w bardzo trudnych warunkach, nieprzerwanie przez 10 000 kilometrów. W tym celu zostały one m.in. wyposażone w precyzyjne wielowargowe uszczelniacze (ich zadaniem jest nie dopuścić do wnętrza pustynnego piasku) oraz mają zewnętrzny zbiornik oleju (zwiększa on ilość oleju, co zmniejsza ryzyko przegrzania). Testy samochodu z tymi amortyzatorami można zobaczyć na tym filmie:

Warto przy okazji przypomnieć, że KYB był partnerem tegorocznej edycji Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych, który składał się z ośmiu rund, a jedną z nich stanowił – rozgrywany po raz piąty – rajd  Baja Poland.

Zostaw Komentarz