KYB i wirtualna rzeczywistość

11 gru 2017

KYB Europe wprowadza nowe narzędzie wsparcia technicznego. Pozwala ono zobrazować niebezpieczeństwa, jakie mogą nieść za sobą zużyte amortyzatory.

Posługując się ze specjalnymi okularami VR można teraz obejrzeć film na temat bezpieczeństwa, w którym w wirtualnej rzeczywistości przedstawiany jest m.in. test starych i nowych amortyzatorów. Film wykorzystuje nową funkcję oferowaną przez YouTube, pozwalającą widzowi na odwracanie głowy w dowolnym kierunku, dzięki czemu odnosi oglądający odnosi wrażenie jakby znajdował się w samochodzie wraz z kierowcą.

Film przedstawia dwa identyczne samochody wykonujące różne manewry. Pierwszy pojazd ma przebieg 80.000 km oraz zużyte amortyzatory, natomiast drugi jest wyposażony w nowe amortyzatory KYB. Najpierw wykonują razem test w formie slalomu, aby można było ocenić sterowność i kontrolę nad pojazdem przy prędkości 50 km/h. Następnie przeprowadzany jest test hamowania awaryjnego przy prędkości 70 km/h.

Obserwator w łatwy sposób może zauważyć różnice w zachowywaniu się pojazdów. Na filmie widać różnicę w kontroli jazdy oraz kącie nachylenia samochodu do nawierzchni. Zaobserwować można znaczną poprawę parametrów jazdy w aucie z nowymi amortyzatorami. W trakcie testu hamowania droga zatrzymywania pojazdu z nowymi amortyzatorami była krótsza o prawie całą długość samochodu. Jest to więcej niż połowa szerokości typowego przejścia dla pieszych, a zatem może zadecydować czy w razie hamowania ktoś nie ucierpi. Oglądającemu pokazywany jest też wynik pomiaru, w wyraźny sposób przedstawiający różnicę pomiędzy samochodem ze starymi, i nowymi amortyzatorami.

– Mechanicy mogą mieć trudności z uświadomieniem klientom, jak ważny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy mają amortyzatory. Taki interaktywny film jednoznacznie ukazuje różnicę pomiędzy jazdą samochodem z nowymi i zużytymi amortyzatorami, powinien więc przekonać właściciela pojazdu o znaczeniu sprawnych amortyzatorów – mówi Jordan Day, KYB Europe Marketing Manager.

Zostaw Komentarz