KYB z nagrodą od Toyoty

23 Paź 2018

Firma KYB została nagrodzona przez Toyota Motor Corporation za wkład w rozwój nowoczesnych technologii. Nagroda została przyznana za amortyzatory stworzone specjalnie do nowej Toyoty Corolli Sport.

Toyota uznała, że amortyzatory opracowane przez firmę KYB przyczyniły się do znacznej poprawy osiągów nowej Toyoty Corolli Sport. W efekcie KYB otrzymał oficjalny certyfikat i rekomendację Toyoty.

Nowa Toyotę Corolla Sport jest to pierwszym modelem z napędem na przednie koła wykorzystującym system Adaptive Variable Suspension (AVS) z liniową sprężyną. AVS dostosowuje siłę tłumienia kół odpowiednio do rodzaju nawierzchni, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo jazdy w każdej sytuacji, niezależnie od warunków drogowych.

Amortyzatory KYB optymalizują siłę tłumienia przy niskich prędkościach, reagując szybko od samego początku, a także zapewniają zarówno wygodę prowadzenia, jak i komfort jazdy przy zwiększonych prędkościach. Redukując przechyły nadwozia podczas pokonywania zakrętów, zwiększono zdolność kierowania i kontroli nad pojazdem. Poprzez kontrolowanie siły tłumienia niezależnie dla każdego koła, AVS udoskonaliła także sterowność pojazdu. Corolla wyposażona jest także w dodatkowy tryb sportowy, w którym siła tłumienia jest dostosowana do szybkiej jazdy.

Nowe amortyzatory zostały poddane 600 testom, wykorzystującym różne kombinacje olejów i komponentów, zanim dokonano ostatecznej selekcji, zapewniającej maksymalny komfort prowadzenia.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz