Lanie wody w warsztacie

12 lut 2015

Frazeologiczny zwrot „lać wodę” oznacza ględzenie, w którym próżno doszukiwać się sensownej treści. My jednak nie zajmujemy się polityką, lecz tematyką warsztatową, dlatego u nas lanie wody ma sens jak najbardziej diagnostyczny. Mowa o kolejnej, trzymającej w napięciu opowieści z działu \”Dziwne awarie\”. Tak się bowiem składa, że niektóre usterki mają przyczyny niezwykłe i nieuchwytne, a ich odkrycie wymaga eksperymentów, których nie opisuje żaden fabryczny biuletyn, ani skarbnica wiedzy technicznej.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Diagnostyczne lanie wody

Rutynowa diagnostyka sprawdza się w przypadku typowej awarii. Zdarza się jednak, że niezbędne jest działanie wykraczające poza przyjęty szablon.

miniaturka

Postęp i podstęp

Technologia może być raz dobrodziejstwem, raz utrapieniem w zależności od tego kto i w jakim celu ją zastosuje.

miniaturka

Hybryda badawczo-rozwojowa

Jedne samochody powstają z myślą o masowej produkcji, inne zaś budowane są jako pojazdy eksperymentalne służące do badania w realnych warunkach najnowszych rozwiązań technicznych. Taki właśnie jest „Schaeffler Hybrid”,

miniaturka

Nowe komponenty CR od Delphi

Nowa rodzina komponentów do układów common rail wprowadzana właśnie przez Delphi na rynek ma pomóc w spełnianiu coraz bardziej rygorystycznych norm emisji.

miniaturka

Mistrzowie warsztatów

Konkurs Master Mechanic został rozstrzygnięty. Rywalizacji patronowała firma Inter Cars.

miniaturka

Sprzęgiełka jednokierunkowe alternatora

Koła pasowe alternatora ze sprzęgiełkiem jednokierunkowym, choćby ze względu na precyzję wykonania ich mechanizmu, mają wiele wspólnego z łożyskami. Nic więc dziwnego że do czołowych wytwórców wysokiej jakości kół tego typu należy firma NTN SNR.

Zostaw Komentarz