LED-owe lampy cofania

10 lip 2020

Oferta świateł marki OSRAM poszerzyła się o nowe modele. Do portfolio dołączyły właśnie homologowane lampy cofania LEDriving VX.

 

Manewr cofania może przysporzyć stresu nawet doświadczonym kierowcom. Jeśli dodać do tego porę nocną, niekorzystne warunki pogodowe i ciasne miejsce, sprawa robi się jeszcze bardziej skomplikowana. W takich sytuacjach nieoceniona może być pomoc najnowszych produktów firmy OSRAM z serii opraw drogowych Value.

Światła LEDriving VX znacząco poprawiają widoczność z tyłu pojazdu, ich zasięg może wynieść aż do 36 m, a kąt rozsyłu światła nawet 45°. W kwadratowej lub okrągłej obudowie producent umieścił czternaście wydajnych diod, które zapewniają wyjątkowo jasne światło o temperaturze barwowej 6000 K. Lekka, ale solidna i odporna na temperatury obudowa z mocną soczewką z poliwęglanu, zintegrowanym sterownikiem i efektywnym systemem odprowadzania ciepła pozwolają na spokojną i bezpieczną pracę w najtrudniejszych warunkach.

LEDriving VX mają homologację ECE R23. To oznacza, że są dopuszczone do pracy w warunkach on-road. Należy jednak pamiętać, że maksymalna liczba świateł cofania nie może przekroczyć dwóch (włączając również pierwotnie zamontowane). Tylko w przypadku pojazdów ciężarowych jest możliwość instalacji jeszcze jednego dodatkowego światła cofania z każdego boku.

 

 

 

 

 

Oprawy drogowe serii Value przeznaczone są do szerokiej gamy pojazdów – samochodów osobowych, dostawczych, ciężarówek, maszyn budowlanych i rolniczych, ATV i przyczep. Producent udziela na nie 5-letniej gwarancji.

Zostaw Komentarz