LEDriving FOG PL,
czyli dwa w jednym z trzech powodów

03 sty 2016

Są co najmniej trzy powody, dla których warto rozważyć montaż lamp LEDriving FOG PL, nowych świateł samochodowych firmy OSRAM. Po pierwsze jest to bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas sezonowych mgieł, po wtóre – wygoda, gdyż zyskujemy dwa rozwiązania w jednym, po trzecie – lepszy wyglądu pojazdu.

LEDriving FOG PL1Do sprzedaży weszły niedawno wielofunkcyjne światła LEDriving FOG PL, tzn. mogące pełnić funkcję zarówno świateł przeciwmgłowych, jak i dziennych. Są to najwyższej jakości lampy, jako pierwsze tego typu na rynku oparte na technologii LED. Stanowić mogą one zamiennik większości okrągłych świateł przeciwmgłowych o średnicy 90 mm (czyli najczęściej fabrycznie przewidzianych w samochodach osobowych), dają się więc łatwo zamontować. Jednocześnie dzięki technologii soczewkowej, podobnej do tej stosowanej w reflektorach ksenonowych, są wyjątkowo mocne i odporne na uderzenia kamyków (zgodnie z normami ASTM D256 i ISO 179). Do tego cechują się bardzo jasnym światłym, co gwarantuje lepszą widoczność pojazdu na drodze – szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych.

Bezpieczeństwo i wygoda – dokładnie te cele chcieliśmy osiągnąć, proponując kierowcom nowe światła przeciwmgłowe LEDriving FOG PL – wyjaśnia Magdalena Bogusz, marketing manager speciality lighting w firmie OSRAM. – Produkt łączy w sobie zarówno światła przeciwmgłowe, jak i dzienne – mamy więc dwa w jednym i nie potrzebujemy już niczego więcej. W warunkach spadku widoczności poniżej 50 m wystarczy, że przełączymy opcję z dziennych na światła przeciwmgłowe i możemy kontynuować podróż.

LED_Fog_zestawWarto tu wspomnieć, że poza tym, iż OSRAM LEDriving FOG PL mają średnicę 90 mm i pasują do standardowych otworów, mogą być też bez obaw montowane w samochodach o napędzie hybrydowym, a także w autach z funkcją start/stop. Poza tym można dokupić do nich specjalne uchwyty montażowe, ułatwiające dopasowanie świateł do istniejących otworów. Na rynku dostępne są już uchwyty do Toyoty, zaś do sprzedaży właśnie wchodzą uchwyty do Volkswagena i Nissana. Zauważmy ponadto, że zintegrowany sterownik i niewielka ilość kabli sprawiają, iż zestaw jest lekki i prosty w montażu. Produkt rzecz jasna ma wszelkie certyfikaty i homologacje zgodne z ECE, SAE, CCC, EAC i IP.

FOG_orange– Nasze lampy FOG PL mają jeszcze jedną zaletę – dodaje Magdalena Bogusz. Dostępne są z różnymi kolorami filtrów co sprawia, że samochód zyskuje unikatowy wygląd i efekt tzw. „eagle eyes”. Można wybierać z szerokiej palety barw, do wyboru mamy 5 kolorów – pomarańczowy, różowy, niebieski, srebrny i złoty. Wszystko oczywiście zgodnie z kodeksem drogowym.

LEDriving Fog PL to alternatywa LED dla tradycyjnych halogenowych lamp przeciwmgłowych stosowanych w wielu modelach samochodów. To zarazem doskonały sposób na poprawę bezpieczeństwa, zwiększenie wygody użytkowania auta oraz nadanie pojazdowi unikatowego wyglądu – słowem unowocześnienie samochodu.

 

 

1 comments

Zostaw Komentarz