Lemförder do pojazdów elektrycznych i hybrydowych

06 sie 2019

ZF Aftermarket oferuje pełną gamę elementów układu kierowniczego i zawieszenia marki Lemförder o jakości OE. Ostatnio znalazły się w niej elementy gumowo-metalowe przeznaczone do pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Z powodu wzrostu liczby pojazdów hybrydowych i elektrycznych, rynek części zamiennych musi sprostać rosnącemu popytowi na elementy gumowo-metalowe o jakości OE przeznaczone do tych właśnie pojazdów – mówi Richard Adgey, dyrektor ds. Zarządzania produktami ZF Aftermarket. – Dzięki sile koncernu ZF, który stoi za marką Lemförder, możemy zaoferować takie części.

W związku z rosnącym popytem na pojazdy elektryczne i hybrydowe, ZF Aftermarket pracuje nad poszerzeniem portfolio produktów marki Lemförder. Obejmuje ono m.in. łożyska oporowe amortyzatorów, wsporniki zawieszenia i poduszki silnika do modelu BMW i8; sworznie i wsporniki zawieszenia, jak również zestaw naprawczy łożyska oporowego amortyzatora (z odpowiednim łożyskiem tocznym) do modelu VW e-Golf. W portfolio znalazły się również sworznie, zestaw naprawczy oraz mocowania skrzyni biegów do modelu Audi A3 e-tron. W przyszłości, ZF Aftermarket pod marką Lemförder zaoferuje również mocowania belki tylnej osi samochodu elektrycznego Renault ZOE.

ZF Aftermarket zaleca regularne kontrole wszystkich elementów gumowo-metalowych. Części te poddawane są znacznym obciążeniom, które z czasem prowadzą do ich zużycia.

Wymiana tych komponentów wymaga odpowiednich narzędzi, jednak niektóre zasady są uniwersalne i powinny być przestrzegane, aby uniknąć kosztownych błędów.

  1. Należy ściśle przestrzegać pozycji montażowej. W niektórych przypadkach znaki pozycjonowania znajdują się na częściach lub w miejscu instalacji nowego łożyska oporowego. W innym przypadku, pozycja powinna zostać oznaczona przed usunięciem uszkodzonego łożyska.
  2. Nie wolno używać oleju do smarowania części podczas montażu. Jeśli olej wejdzie w kontakt z gumą, doprowadzi do jej uszkodzenia. Zamiast tego ZF Aftermarket zaleca stosowanie wody mydlanej.
  3. W przypadku elementów zawieszenia i mocowania amortyzatora, należy dokręcić śruby mocujące ze wskazanym momentem, gdy pojazd ponownie znajdzie się na kołach. Zapobiega to zniekształceniom mocowań, które mogą prowadzić do przedwczesnego zużycia nowych części.

Zostaw Komentarz