Lepszy od fabrycznego

10 Kwi 2018

Firma Gates Industrial Corporation poinformowała o wprowadzeniu nowego napinacza przeznaczonego do pojazdów marki Mercedes, przewyższającego elementy stosowane na pierwszy montaż (OE). Napinacz został początkowo opracowany jako zamiennik oryginalnych elementów do rodziny silników OM470, ale może być także stosowany w samochodach Actros, Antos i Arocs oraz w autobusach Travego i innych.

Inżynierowie firmy Gates dokładnie zbadali napinacz OE i wprowadzili niezbędne ulepszenia konstrukcyjne, aby przewyższyć walory części oryginalnej. W porównaniu do napinacza OE, element Gatesa wyposażony jest w ulepszoną tuleję obrotową, co ułatwia zachowanie współpłaszczyznowości. Jak wskazują przedstawiciele Gatesa, napinacz OE wykorzystuje amortyzatory hydrauliczne, co skutkuje tym, że urządzenie wolniej reaguje na ciągłe zmiany spowodowane wahaniami zapotrzebowania akcesoriów na moc, co z kolei może być przyczyną drgań paska i jego zużycia. — Znaczne nakłady zainwestowane w rozwój konstrukcji i technologii umożliwiają nam dostarczanie kompleksowych rozwiązań o jakości OE. Na przykład dzięki zastosowaniu specjalnej technologii w konstrukcji napinacza T38667 sprężyna i mechanizm tłumiący są chronione przed przedwczesną awarią, co wydłuża trwałość napinacza, nawet do 550 000 km przebiegu — mówi Enzo Strappazzon, prezes regionu europejskiego Gates Industrial Corporation.

W konstrukcji napinacza zastosowano technologię uszczelnienia labiryntowego, która chroni sprężynę, mechanizm tłumiący i tuleję przed zanieczyszczeniami. Z kolei system tłumienia napinacza paska ogranicza ruchy ramienia, eliminuje drgania paska i utrzymuje jego napięcie, przedłużając żywotność napinacza i akcesoriów.

Po zakończeniu fazy projektowej nowe napinacze T38667 poddano kompleksowym testom. Elementy zamontowano w autach floty osiągającej duże przebiegi. Napinacze wykazały się wysoką trwałością, osiągając przebiegi do 550 000 kilometrów.

Napinacze DriveAlign® T38667 są łatwe w montażu, ale lista ich zalet jest znacznie dłuższa:

  • większa tuleja wydłuża trwałość napinacza,
  • dłuższe ramię napinacza redukuje zużycie tulei obrotowej,
  • idealne wyważenie zapewnia właściwą współpłaszczyznowość napinacza,
  • dwurzędowe łożyska koła pasowego działają dłużej niż inne łożyska i utrzymują stabilność,
  • lepsze tłumienie pozwala ograniczyć ruch ramion,
  • wysoka trwałość (do 550 000 kilometrów) redukuje czas przestoju i koszty w przeliczeniu na przejechany kilometr.

Napinacz będzie dostępny w kilku zestawach Extra Service Micro-V®.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz