Łożyska SKF w Ciężarówce Roku

04 paź 2016

Firma SKF szczyci się, że wiele opracowanych przez nią rozwiązań znalazło zastosowanie w Scanii serii S, która zdobyła prestiżowy tytuł “Truck of the Year 2017”.

Jak podają przedstawiciele SKF, to owoc trwającej od ponad 10 lat współpracy inżynierów obu firm przy projektowaniu pojazdów. Dzięki temu rozwiązania dostarczane przez SKF tworzono od początku z myślą o konkretnych zastosowaniach. Główny nacisk położony był na lepsze właściwości jezdne pojazdu, poprawę komfortu pracy kierowcy, oraz spełnienie coraz bardziej wyśrubowanych norm emisji spalin Euro.

Next Generation Scania: Trucks in operationWspółpraca zaprocentowała przy tworzeniu pojazdu ciężarowego nowej generacji, jakim jest seria S. Firma SKF zaprojektowała do niego m.in. łożyska skrzyni biegów, podpór wału czy silnika oraz uszczelnienia. Udoskonalono również konstrukcje piast w poszczególnych kołach, a zastosowanie nowych rozwiązań pozwoliło na zmniejszenie tarcia aż o 30 proc.

– Scania i SKF mają za sobą wieloletnią współpracę, w której zawsze na pierwszym planie było spełnienie oczekiwań kierowców. Efektem tego jest pojazd ciężarowy nowej generacji, w którym można zagwarantować komfortowe i bezpieczne miejsce pracy. Zyskują także przedsiębiorcy, którzy otrzymają niezawodny i oszczędny ciągnik siodłowy – podsumowuje Stéphane Le Mounier, prezes SKF odpowiedzialny za działy motoryzacji i lotnictwa.

Zostaw Komentarz