Łożyska w zestawach fabrycznych

26 wrz 2016

Zestaw naprawczy FAG SmartSET wprowadzony na rynek przez Schaeffler Automotive Aftermarket, a przeznaczony do samochodów ciężarowych, autobusów i przyczep pozwala wygodnie i bezbłędnie wymienić łożyska kół. Składa  się z pary fabrycznie zmontowanych i nasmarowanych łożysk ze wstępnie ustawionym luzem.

– Wraz ze zwiększającą się konkurencją oraz stale rosnącą presją cenową, całkowite koszty utrzymania samochodu są coraz ważniejsze dla operatorów flot oraz firm transportowych. W naprawach coraz częściej ważniejsza jest jakość użytych elementów i czas obsługi, niż niska cena samych części zamiennych. FAG SmartSET oraz opatentowany kompaktowy zestaw naprawczy FAG RIU składające się ze wstępnie zmontowanych modułów najwyższej jakości  w pełni spełniają wymagania warsztatów zajmujących się naprawą samochodów ciężarowych oraz autobusów –  wyjaśnia Robert Felger z Schaeffler Automotive Aftermarket.

FAG SmartSET (0009D14A)Zestaw FAG SmartSET został zaprojektowany specjalnie z myślą o niezależnym rynku części zamiennych i nadaje się do zastosowania we wszystkich typach osi samochodów ciężarowych, autobusów i przyczep z tradycyjnymi łożyskami stożkowymi. Głównym elementem nowego rozwiązania naprawczego są dwa fabrycznie zmontowane moduły łożysk, na które składają się: elementy toczne, innowacyjny koszyk z elementem mocującym oraz pierścienie zewnętrzny i wewnętrzny ze specjalną powłoką. Powłoka zabezpiecza łożyska przed korozją, uszkodzeniami w wyniku poślizgu oraz przed powstawaniem rys. Pierścień osadczy wstępnie ustawia elementy toczne, dzięki czemu nie ma konieczności obracania koła podczas montażu. FAG SmartSET jest fabrycznie nasmarowany, co gwarantuje, że został użyty właściwy rodzaj smaru w odpowiedniej ilości. Dodatkowo pokrywa przeciwpyłowa zapobiega zanieczyszczeniu smaru. Kompleksowy zestaw naprawczy, łącznie z narzędziem specjalnym, umożliwiają szybką i profesjonalną naprawę oraz pozwalają wyeliminować większość potencjalnych błędów, per saldo przyczyniając się do znacznych oszczędności.

Nowe rozwiązanie naprawcze sprawdza się też podczas wymiany hamulców. Po zdemontowaniu piasty tradycyjne łożyska stożkowe wypadają, natomiast FAG SmartSET pozostaje w całości jako moduł. Dzięki temu wyeliminowane zostają czasochłonne czynności, takie jak odtłuszczanie i ponowne smarowanie piasty, czy wymiana uszczelnienia czopu. W ten prosty sposób, w porównaniu do montażu tradycyjnych łożysk stożkowych, mechanik może zaoszczędzić aż do dwóch godzin na każdej osi, w zależności od modelu pojazdu.

Dostępne są różne opcje zestawu SmartSET, które pokrywają większość najbardziej popularnych modeli osi w samochodach ciężarowych. W skład zestawu wchodzi także narzędzie specjalne służące do wprasowania modułu w piastę. Schaeffler oferuje także filmy montażowe oraz broszurę techniczną. Więcej informacji dostępnych jest na portalu warsztatowym www.repxpert.pl.

 

 

Zostaw Komentarz