Mechanik roku po raz dwunasty

20 sie 2014

mechanik2014 (2) (1)Rozpoczęła się 12. edycja konkursu Mechanik Roku organizowanego przez firmę Fota. Cieszy się on popularnością, ponieważ nagradzana jest w nim rzetelna wiedza fachowa uczestników. Na zwycięzców czekają cenne nagrody, prestiż, a także promocja warsztatu i mechanika

Konkurs Mechanik Roku został zorganizowany po raz pierwszy w 2002 roku i od razu zyskał  rzeszę wiernych fanów. Do rywalizacji każdego roku staje ponad 2000 mechaników. – Klienci bardzo chętnie uczestniczą w naszym konkursie. Jest to dla nich okazja do rywalizacji, sprawdzenia się, ale także do dobrej zabawy. W tym roku, podczas imprezy półfinałowej, klienci będą mieli okazję zasmakować rajdowych emocji – mówi Przemysław Maliga, dyrektor sprzedaży w firmie Fota.

Na zdobywcę tytułu Mechanika Roku 2014 czeka wiele atrakcyjnych nagród. Wśród nich jest samochód osobowy oraz wyposażenie warsztatowe. Pula tegorocznych nagród wynosi ponad 150 000 zł. Partnerami konkursu oraz sponsorami są renomowani producenci części zamiennych i eksploatacyjnych: Bosch, Castrol, ATE, Febi, KAGER, Philips, Raicam, SKF.

Aby wygrać konkurs, mechanicy muszą rozwiązać przygotowane przez organizatora testy wiedzy technicznej. Warsztaty zaś, aby zwiększyć szanse swoich reprezentantów, powinny regularnie kupować produkty partnerów konkursu. Prawidłowa odpowiedź udzielona w testach oraz każde wydane 1.000 zł przekładają się na punkty gromadzone na specjalnych kontach reprezentantów. W tegorocznej edycji na uczestników czekają też nowości, między innymi równoległa rywalizacja na odcinkach specjalnych (OS-ach), których zwycięzcy zdobywają dziką kartę udziału w półfinałach.

Zdjęcie Mechanik Roku 2013 3aPięćdziesiąt osób, które w kwalifikacjach zgromadzą najwięcej punktów, awansuje do półfinału konkursu. Weźmie w nim też udział 8 zwycięzców odcinków specjalnych. Na podstawie testów półfinałowych, wyłoniona zostanie piątka finalistów. W finale trzeba będzie się wykazać umiejętnością rozwiązywania zadań praktycznych. Najlepszy z uczestników odjedzie swoim nowym samochodem.

Konkurs potrwa do 31 października. Półfinał i finał rozegrany zostanie w dniach 21-22 listopada. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.MechanikRoku.fota.pl. Warto też polubić profil konkursu na Facebooku, bowiem organizator zaplanował przeprowadzenie tam kilku dodatkowych konkursów dla sympatyków.

Zostaw Komentarz