Mechanika i informatyka

12 lut 2015

Zapowiada się kolejna rewolucja techniczna w motoryzacji. Samochody zostaną wpięte w sieć internetową i już niedługo będą się wymieniać plikami, dzięki czemu kierowcy otrzymają dostęp do wielu przydatnych informacji, co pozytywnie wpłynie zarówno na bezpieczeństwo jak i komfort jazdy. Kto wie, być może całkiem niedługo, warsztat będzie potrzebował nie tylko elektryka, ale również informatyka samochodowego. Tak przynajmniej wynika z prognoz przygotowanych przez firmę Bosch.

Samochody, choć coraz bardziej nasycone elektroniką zawsze jednak pozostaną urządzeniami mechanicznymi. A skoro o starej dobrej mechanice mowa, warto poświęcić ponownie parę słów dwumasowym kołom zamachowym. Rozwiązanie to jest znane co prawda od wielu lat, ale coraz bardziej się upowszechnia, znajdując zastosowanie nie tylko w dieslach, lecz również autach z zapłonem iskrowym. O DKZ piszą specjaliści firmy LuK, dostawcy kompletów części przeznaczonych do kompleksowych napraw.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Samochód w sieci, sieć w samochodzie

Dwadzieścia lat temu internet zrewolucjonizował komputery, a w nadchodzących latach odmieni motoryzację.

miniaturka

Znów o DKZ

W coraz większej liczbie samochodów stosowane są dwumasowe koła zamachowe i nic nie wskazuje, by trend ten miał ulec zmianie.

miniaturka

„Automotive Diamonds”,
czyli DENSO dołącza do TRW

W grupie większa siła – do takiego wniosku najwyraźniej doszły firmy TRW i DENSO, gdyż teraz wspólnie będą prowadzić program lojalnościowy promujący ich wyroby.

miniaturka

Motocyklowa wyszukiwarka BREMBO

Dzięki nowej wyszukiwarce dobranie części hamulcowych marki Brembo i Marchesini do dowolnego jednośladu stało sie znacznie łatwiejsze.

miniaturka

Siedem akumulatorowych mitów głównych

Wiele motoryzacyjnych tematów, w tym kwestia baterii rozruchowych obrasta z czasem powielanymi opiniami, często mającymi bardzo luźny związek z rzeczywistością. Warto obalić przynajmniej kilka najczęściej powtarzanych mitów.

miniaturka

TRW, amortyzatory, bezpieczeństwo

Wpływ stanu amortyzatorów na bezpieczeństwo ruchu drogowego to kwestia, która będzie przewijać się w najnowszej kampanii firmy TRW Automotive Aftermarket.

Zostaw Komentarz