Mistrzostwa Mechaników – ostatni moment na zgłoszenie

09 mar 2016

MMl1
To już ostatni moment, by zgłosić swój udział w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników. Zapisy w kategorii Młody Mechanik i Mechanik Zawodowy będą otwarte do momentu opublikowania pytań teoretycznych.

W czwartek 10 marca jako pierwsi do testu podejdą młodzi mechanicy, a w kolejne dni młodzi lakiernicy i mechanicy zawodowi. Finały odbędą się podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej TTM i Motor Show 2016 w Poznaniu, a poprowadzi je Włodzimierz Zientarski.

 Młody Mechanik – test próbny i eliminacje

MMl2Pierwszym sprawdzianem dla Młodych Mechaników był test próbny, w którym wystartowała większość spośród dotychczas zarejestrowanych zespołów. Zestaw 20 pytań pojawił się na stronie www.mobil.pl, a błędy popełnione w odpowiedziach oczywiście w żaden sposób nie rzutują na klasyfikację końcową. Inaczej będzie w czwartek, 10 marca, kiedy opublikowanych zostanie 30 decydujących pytań. Będą one dotyczyć między innymi diagnostyki i napraw systemów bezpieczeństwa, budowy silników i smarowania. Zgłoszenia dwuosobowych zespołów uczniowskich przyjmowane są do momentu rozpoczęcia eliminacji. Partnerami rywalizacji w kategorii Młody Mechanik jest sieć Premio Opony-Autoserwis oraz producent olejów silnikowych Mobil Delvac 1 i Fundacja Cooperatio.
31 marca odbędzie się finał, w którym udział weźmie 30 najlepszych zespołów uczniowskich.

 Mechanik Zawodowy powraca

Kategoria Mechanik Zawodowy powraca po rocznej przerwie. Chętnych do zaprezentowania kunsztu warsztatowego nie brakuje, bo udział w finale, zwłaszcza zaś zwycięstwo, to skuteczny sposób na przyciągnięcie nowych klientów – co potwierdza Maciej Kubisiak, poprzedni laureat. Termin przyjmowania zgłoszeń w kategorii Mechanik Zawodowy upływa w sobotę, 12 marca o godzinie 12:00. Zawodnicy rozwiążą test, który pojawi się w południe na stronie głównej www.mistrzostwamechanikow.pl. Czas na przesłanie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań wynosi 45 minut. Partnerami rywalizacji w kategorii Mechanik Zawodowy są: producent olejów silnikowych Mobil Delvac 1 oraz Fundacja Cooperatio.

Młody Lakiernik

Rejestracja zespołów uczniowskich w tej kategorii została już zamknięta. Teraz zawodnicy otrzymają materiał przygotowawczy, który określa ramy tematyczne rundy eliminacyjnej i finałowej. Przygotowanie takiego materiału wynika z faktu, że szkoły mają bardzo zróżnicowane programy nauczania tego zawodu. Eliminacje odbędą się w piątek, 11 marca o godzinie 12:00. Młodzi Lakiernicy będą odpowiadać na 40 pytań. Partnerem rywalizacji w kategorii Młody Lakiernik jest firma NOVOL.

Zostaw Komentarz