Mistrzostwa Mechaników
– termin eliminacji i pytania

20 lut 2015

Mistrzostwa Mechaników 2015Znany jest termin eliminacji do finału IV Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Rywalizacja zespołów rozpocznie się 10 marca (wtorek) o godzinie 12.00 na stronie internetowej www.mobil.pl. Organizatorzy ujawnili także dwa pytania z tegorocznego testu. Finał konkursu odbędzie się podczas targów Motor Show 2015 w Poznaniu.

Tegoroczne mistrzostwa rozgrywane są w kategorii Młody Mechanik. Dwuosobowe zespoły uczniowskie należy rejestrować na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl, przy czym każą szkołę może reprezentować kilka drużyn. Za miesiąc, tzn. 10 marca o godzinie 12.00, na stronie www.mobil.pl pojawi się test internetowy, przygotowany przez specjalistów Mobil 1, Partnera Merytorycznego Mistrzostw. O udziale w wielkim finale zadecyduje w pierwszej kolejności liczba poprawnych odpowiedzi, a w przypadku remisu – czas jaki młodzi mechanicy potrzebowali na rozwiązanie zadań.

Organizatorzy mistrzostw ujawnili 2 spośród 30 pytań, na które będą odpowiadać zawodnicy. To bonus dla wszystkich młodych mechaników, którzy regularnie odwiedzają portale branżowe i czytają prasę motoryzacyjną –tłumaczą organizatorzy. Test dotyczyć będzie budowy i serwisowania pojazdów, trendów na rynku motoryzacyjnym oraz przełomowych wydarzeń z historii motoryzacji.

A oto te dwa pytania:

Pyt. 14. Mechanik nie powinien samodzielnie zmieniać klasy lepkości oleju silnikowego letniej na niższą, a zimowej na wyższą, wbrew zaleceniom producenta pojazdu.

  1. Prawda

  2. Fałsz

Pyt. 23. Wymień podstawową różnicę pomiędzy systemem BMW Vanos I i II generacji.

Finał Mistrzostw, których organizatorami są V8 Team i Międzynarodowe Targi Poznańskie, odbędzie się 10 kwietnia w Poznaniu podczas targów Motor Show 2015. Konkurencje przygotuje Akademia Praktycznych Umiejętności, drugi obok producenta olejów Mobil, Partner Merytoryczny Mistrzostw. Dodajmy jeszcze, że partnerem honorowym projektu został Włodzimierz Zientarski, którego można zobaczyć w najnowszych zapowiedziach mistrzostw:

IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2015 – najważniejsze informacje

Kategoria: Młody Mechanik (uczniowie).

Rejestracja dwuosobowych zespołów: www.mistrzostwamechanikow.pl

Eliminacje: 10 marca 2015 (wtorek), godz. 12.00 na stronie internetowej producenta olejów Mobil 1, partnera Mistrzostw (www.mobil.pl).

Finaliści: 30 dwuosobowych zespołów.

Finał: 10 kwietnia (piątek), Motor Show 2015, Poznań.

Dodatkowe informacje oraz Regulamin: www.mistrzostwamechanikow.pl

Zostaw Komentarz