Młodzi za sterami

10 gru 2015
Jurorzy konkursu „Warsztat Roku 2015” zakończyli swój objazd po kraju. Tydzień temu pisaliśmy o tym, jak pozytywnie zaskoczeni byli wysokim poziomem niezależnych serwisów działających w mniejszych miejscowościach, z dala od metropolii.
Kolejna refleksja, która się nasuwa, jest taka, że widać w branży zmianę pokoleniowa. Wiele z tych naprawdę dobrze zorganizowanych firm wyrosło z warsztatów założonych czasem nawet przez dziadków obecnych właścicieli. Niekiedy pamiątki po tamtych czasach widać w zabudowaniach. Koło nowoczesnej hali można na przykład zobaczyć skromny budyneczek, który przed laty wystarczał za całą siedzibę warsztatu, a dziś służy najwyżej jako składzik.
Widać też, że młode pokolenie nie boi się nowych technologii i elektroniki. Potrafi korzystać z nowoczesnego oprzyrządowania diagnostycznego, a taka np. magistrala telekomunikacyjna w samochodzie nie wydaje im się pomysłem kapłanki płatnej miłości i szatana.
Młodzi inaczej patrzą też na sam biznes. Nie boją się inwestować, wiedzą, co to marketing i nowoczesne kanały komunikacji z klientami.
Anegdotycznie brzmi opowieść jednego z jurorów, który już poza konkursem odwiedził pewien mały, ale bardzo prężny warsztat prowadzony przez tandem ojca i syna. Otóż o ile młodszy z dżentelmenów był uśmiechnięty, otwarty i prezentował niewymuszony luz, o tyle jego czcigodny papa miał wdzięk starego zrzędy i malkontenta, narzekającego na wszystko i wszystkich, a najbardziej na własną niedolę. W pewnym momencie, kiedy ojciec nie słyszał, syn puścił do gościa perskie oko i szepnął: „Pan słuchał tego przez 15 minut, a ja muszę na okrągło”.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Drugi serwis, pierwsza hamownia

Lada dzień otwarty zostanie drugi w Polsce autoryzowany serwis ZF. Będzie on, jako jedyny w kraju, wyposażony w hamownię skrzyń biegów ZF Services Functional Test Bench CH-EG 110 Lite.

miniaturka

Zmień olej przed zimą – ulżysz silnikowi

Znajdujący się w silniku olej nieuchronnie traci swoje właściwości i może okazać się, że będą one niewystarczające w czasie dużych wahań temperatury czy przy wysokiej wilgotności powietrza. Choć więc od lat nie ma potrzeby sezonowej wymiany oleju, warto go zmienić przed zimą.

miniaturka

Oleje Total z homologacją Volvo

Kolejny olej firmy Total został doceniony przez renomowanego producenta aut. Tym razem homologację Volvo otrzymał nowy olej z gamy TOTAL QUARTZ 9000, a konkretnie QUARTZ 9000 V-Drive 0W-20 opracowany specjalnie pod wymagania normy VCC BRS0-2AE.

miniaturka

Bielszy odcień bieli

Philips wprowadza na rynek linię żarników ksenonowych WhiteVision, których białe światło idealnie komponuje się z elementami oświetlenia wykonanego w technologii LED.

miniaturka

Dwa nowe katalogi TRW

Firma TRW Aftermarket, należąca do czołowych dostawców części zamiennych na rynek wtórny, systematycznie powiększa swą ofertę, czego dobrym świadectwem są nowe katalogi oferowanych przez nią elementów. Ostatnio lista tych publikacji wzbogaciła się o kolejne dwie pozycje.

miniaturka

Nowy katalog ZF Services

Ukazał się nowy katalog ZF Services „Sprzęgła Sachs i układy sterowania sprzęgłem do pojazdów osobowych”. Znalazły się w nim 3 232 referencje, wśród których 419 to nowe pozycje.

Zostaw Komentarz