Mobil 1, czyli syntetyki do wszystkich silników

13 lut 2015

O tym, jakie znaczenie dla trwałości i niezawodności silnika ma jakość stosowanego oleju, wie każdy mechanik i pewnie większość użytkowników samochodów. Wśród wiodących marek, Mobil 1 ma wyjątkową pozycję i to nie tylko ze względu na udział w rynku. Jest to historycznie pierwsza na świecie marka syntetycznego oleju silnikowego, w dodatku jak mało która, zasłużona dla sportu motorowego. Warto zatem zapoznać się z najnowszymi wiadomościami na temat szerokiej gamy produktów Mobil 1.

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Mobil 1 do każdego silnika

Gama olejów Mobil 1 została tak opracowana, że znaleźć w niej można odpowiedni olej silnikowy do każdego praktycznie samochodu.

miniaturka

Silnik taksówki w świetnym stanie?

W jakim stanie jest silnik auta, które przejechało ponad 193 tysiące kilometrów i to jako taksówka? Większość pytanych powie, że w fatalnym, Okazuje się jednak, że może być również w znakomitym.

miniaturka

Mobil 1 i Porsche

Już od blisko dwudziestu lat Mobil 1 jest partnerem słynnej firmy Porsche nie tylko dostarczając do niej swe oleje, ale także dzieląc się specjalistyczną wiedzą na temat środków smarnych i smarowania.

miniaturka

Euro VI, a olej silnikowy

Od 1 stycznia 2014 roku silniki wszystkich nowo rejestrowanych na terenie UE ciężarówek i autobusów muszą spełniać normę Euro VI. Obowiązek ten ma wpływ m.in. na wybór olejów silnikowych stosowanych w tych pojazdach.

miniaturka

Nowy olej Mobil Delvac XHP ESP 10W-40

Nowy, niskopopiołowy olej silnikowy Mobil Delvac XHP ESP 10W-40 opracowano z myślą o flotach mieszanych. Pozwala on wydłużyć okresy pomiędzy wymianami oraz ma jeszcze większą liczbę dopuszczeń niż dotychczasowe oleje serii Mobil Delvac XHP.

Zostaw Komentarz