Moto- Profil awansuje

30 Kwi 2014

mp1Firma Moto-Profil, właściciel marki ProfiAuto i jedyny w Polsce członek grupy Temot International, umocniła swoją pozycję na liście największych polskich firm „Rzeczpospolitej”.

Dystrybutor części i akcesoriów motoryzacyjnych z Chorzowa zanotował jeden z największych wzrostów i awansował aż o 100 pozycji, zajmując 377 miejsce w aktualnym rankingu, plasując się jednocześnie na 31 miejscu wśród największych firm na Śląsku. Awans jest efektem dobrych wyników finansowych firmy. Podczas układania listy uwzględniono dane finansowe – m.in. przychody ze sprzedaży – które w przypadku firmy Moto-Profil wzrosły w 2013 roku o niemal 30%. Firma zanotowała także wzrost pozycji w rankingu wartości przedsiębiorstw, który uzupełnia zestawienie „Rzeczpospolitej”.

 PT– Cieszymy się, że obrana przez nas strategia rozwoju owocuje w ten sposób, a mimo skomplikowanej sytuacji w branży motoryzacyjnej, na liście 500 największych firm znalazło się miejsce zarówno dla producentów samochodów, jak i przedstawicieli rynku aftermarketowego – także tych z rodzimym kapitałem – mówi Piotr Tochowicz, prezes zarządu Moto-Profil sp. z o.o.

W 2013 roku Moto-Profil obchodził 20-lecie istnienia. Firma działa na rynkach: polskim, czeskim, słowackim, niemieckim, litewskim, łotewskim, ukraińskim, węgierskim oraz rumuńskim, współpracując z niemal tysiącem partnerów handlowych. W czerwcu ubiegłego roku znalazła się w pierwszej dziesiątce laureatów prestiżowego konkursu European Business Awards (EBA) 2012/2013 w kategorii Import/Export i została uhonorowana przyznawanym w ramach EBA wyróżnieniem Ruban D’Honneur.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz