Moto-Profil powiększył magazyn

09 lut 2016

Moto-Profil, właściciel marki ProfiAuto, powiększył z początkiem 2016 roku powierzchnię swojej głównej siedziby. Biura i magazyn spółki mieszczące się w Prologis Park Chorzów zajmują teraz już niemal 35 tysięcy metrów kwadratowych. Decyzja była podyktowana rozwojem firmy, rozszerzeniem dostaw oraz asortymentu.

W styczniu 2016 r. magazyn Moto-Profil został powiększony i zajmuje obecnie, wraz z powierzchnią biurową, niemal 35 tysięcy m2. W ramach zmian, dystrybutor części i wyposażenia warsztatowego scalił wszystkie dotychczas zajmowane powierzchnie w obrębie jednego budynku. Dodatkowa przestrzeń wykorzystana zostanie na potrzeby szybko powiększającego się asortymentu. W głównej siedzibie Moto-Profil pracuje już ponad 550 osób, które na bieżąco współpracując z 250 producentami części zamiennych obsługują dostawy do 1000 partnerów handlowych w 9 krajach.

– Powierzchnia jaką zajmujemy rośnie zgodnie z tempem rozwoju spółki. W obliczu powiększającego się asortymentu i dostaw, zdecydowaliśmy się przeprowadzić zmiany, które ułatwią obsługę naszych partnerów handlowych. Cieszy nas, że nasza główna siedziba rozrasta się, bo wciąż doceniamy zalety tej lokalizacji. Położenie przy autostradzie A4 niedaleko węzła z A1 i DK 86 z południa na północ, znakomicie ułatwia operacje nocnych dostaw do klientów w całym kraju oraz centralnej i wschodniej Europie. Dla naszych pracowników Istotne jest z kolei umiejscowienie w środku aglomeracji śląskiej, z dogodnym dojazdem komunikacją publiczną – mówi Łukasz Żurek, dyrektor logistyki i inwestycji Moto-Profil.

Moto-Profil ulokował swoją siedzibę w Prologis Park Chorzów w maju 2010 i początkowo wynajmował 17 tysięcy m2. W kolejnych latach zajmowana przez spółkę powierzchnia szybko rosła. W 2014 roku wynosiła już 30 tysięcy m2 i dwie hale. Najnowsza decyzja to wynajęcie 10 tys. m2 w tej samej hali, w której mieszczą się biura i największa część magazynowa oraz oddanie drugiej hali, w której spółka zajmowała 5 tysięcy m2.

Zostaw Komentarz