Moto-Profil wyróżniony przez londyńską giełdę

16 paź 2018

Polski dystrybutor części i akcesoriów samochodowych został przez Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie zaliczony do grona 1000 najbardziej inspirujących europejskich spółek („1000 companies to inspire – Europe 2018”). W całym rankingu uwzględniono jedynie 30 polskich firm, a tylko 3 z nich – w tym Moto-Profil – zostały dodatkowo wyróżnione.

Londyńska giełda (London Stock Exchange) wybrała przedsiębiorstwa z całej Europy, które są najbardziej dynamiczne i mogą poszczycić się największym potencjałem wzrostu. Moto-Profil trafił do rankingu jako jedna z 30 polskich spółek i jedna z zaledwie 9 europejskich, zajmujących się sprzedażą w sektorze automotive. W raporcie zamieszczono także szczegółowe opisy trzech wybranych polskich firm: Moto-Profil, Meble Wójcik oraz Adamed.

Autorzy raportu podkreślili m.in. kompleksowe podejście dystrybutora do łańcucha dostaw oraz stabilne wskaźniki rozwoju.

– Motoryzacja zmienia się dynamicznie, w tym duże zmiany zachodzą w obszarze dystrybucji części zamiennych. Bacznie to obserwujemy i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rynku.  Sięgamy po najnowsze technologie i narzędzia, umożliwiając naszym partnerom rozwój. Cieszymy się, że ważne, biznesowe rankingi doceniają nasze podejście i wyróżniają nas jako inspirujący przykład – podkreśla Bogumił Papierniok, wiceprezes zarządu Moto-Profil.

Zestawienie przygotowano na podstawie danych finansowych aktywnych, prywatnych spółek, zarejestrowanych na terenie Unii Europejskiej.

Więcej informacji na temat raportu można znaleźć na stronie https://www.lseg.com/resources/1000-companies-inspire

Zostaw Komentarz