Motocykliści w strojach LED

02 kwi 2019

Każdy motocyklista zdaje sobie sprawę, jak ważne dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy jest posiadanie odpowiedniego stroju. Na nowy sezon motocyklowy firma OSRAM we współpracy z producentem odzieży specjalistycznej HELD przygotowała ciekawe rozwiązanie – świecące moduły LED wszywane w kombinezony, kurtki i kamizelki dla motocyklistów.

Celem współpracy firmy HELD i OSRAM jest sprawienie, by kierowcy jednośladów byli lepiej widoczni widoczności na drodze. Najnowsza kolekcja odzieży motocyklowej wyposażona jest w moduły świetlne LED, dzięki czemu wielbiciele dwóch kółek mają większe poczucie bezpieczeństwa nie tylko podczas jazdy w nocy, lecz także we mgle i w innych trudnych warunkach atmosferycznych.

Integracja oświetlenia z odzieżą motocyklową to nowy sposób na poprawienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówi Stefan Hofmann, szef działu Smart Textile Illumination w OSRAM. – Razem z firmą HELD opracowaliśmy skuteczne rozwiązanie, które na pewno przypadnie do gustu wszystkim motocyklistom.

Na początek sezonu firma HELD wprowadza na rynek dwie kurtki motocyklowe i kamizelkę, które można samodzielnie wyposażyć w aktywnie podświetlane moduły LED firmy OSRAM. Odzież ze zintegrowanym oświetleniem zapewnia dobrą widoczność motocyklisty, nawet gdy nie pada nań światło z reflektorów innych pojazdów lub lamp ulicznych, co jest niezbędne w przypadku pasków odblaskowych. Moduły świetlne LED zostały specjalnie zaprojektowane w taki sposób, by łatwo można było je włączyć, jeszcze zanim motocyklista wyruszy w drogę. Nie ma przy tym potrzeby stosowania ustawień ręcznych. Paski świetlne zapewniają aż do siedmiu godzin aktywnego oświetlenia w trybie ciągłym (z akumulatorem 4000 mAh), a moduły LED emitują białe światło z przodu i czerwone światło z tyłu. Motocyklista może szybko i łatwo zintegrować punkty świetlne w ubraniu, a akumulator bez problemu doładować przez port USB.

Tekstylia wyposażone w efekty świetlne to projekt rozwijany w Niemczech już od kilku lat. Polski oddział firmy jest otwarty na nawiązanie współpracy z lokalną firmą odzieżową gotową na wprowadzenie modułów LED do swoich kolekcji. W bliskiej przyszłości OSRAM planuje połączyć moduły świetlne z czujnikami, co pozwoli na kontrolowanie różnych funkcji za pomocą aplikacji. Prawdopodobne jest wprowadzenie rozwiązania, które umożliwi automatyczne uruchomienie alarmowego połączenia telefonicznego w razie wypadku.

Zostaw Komentarz