Mototabloid straszy

15 lip 2015
Biorąc do ręki egzemplarz pisma motoryzacyjnego o bardzo zasłużonym tytule, którego jednak z szacunku nie wspomnimy, doszliśmy do wniosku, że czasy się zmieniły. Nie jesteśmy tylko pewni, czy całkiem na lepsze. Oto bowiem poważny niegdyś periodyk, dziś wydawany przez wydawnictwo specjalizujące się w wielkonakładowej prasie kobiecej i plotkarskiej, podryfował na wody, w których pławią się na co dzień tabloidy. Piszemy o tym w tekście pt. „Warsztaty grozy, czyli kryminalne tango w periodyku”.
Przypomina się anegdotka z pradawnych czasów, kiedy to orły Górskiego remisując na Wembley ograły Anglików. Jeden z brytyjskich brukowców obsmarował naszych piłkarzy, na co żalił się pewien polski dziennikarz swojemu angielskiemu koledze. Na to tamten, z właściwym synom Albionu humorem, odpowiedział: „Musi pan wiedzieć, że u nas niektóre gazety służą do zawijania śledzi”.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
miniaturka

Warsztaty grozy,
czyli kryminalne tango w periodyku

Manipulacja informacyjna to domena nie tylko reklamy, ale również antyreklamy, zwanej czarnym PR. Niestety, stałym obiektem takich praktyk jest niezależny sektor motoryzacyjny.

miniaturka

Już 2500 warsztatów

Castrol Service Plus to program dla warsztatów niezależnych uruchomiony przez firmę Castrol w ubiegłym roku. Najwyraźniej cieszy się dużą popularnością, skoro niedawno dołączył do niego serwis nr 2500. Widać z tego, że rynek potrzebował takiej oferty.

miniaturka

Uroczystość w przyszłym centrum logistycznym

Sprawnie postępują prace przy budowanej pod Zakroczymiem wielkiej hali, która w niedalekiej przyszłości stanie się głównym obiektem Europejskiego Centrum Logistycznego spółki ILS. Uznano zatem, że pora na podpisane aktu erekcyjnego tej inwestycji.

miniaturka

Części silnikowe w AD Polska

Firma AD Polska wprowadziła do oferty markowe części silnikowe. Jak zapewniają jej przedstawiciele, są one dostępne dla każdego warsztatu praktycznie od ręki, dzięki sprawnej logistyce dystrybutora.

miniaturka

Więcej opon w Opoltrans

Opoltrans wprowadza do swojej oferty kolejne modele opon marki LINGLONG. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, opony te są nie tylko świetne jakościowo, ale również dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie.

miniaturka

Światła – poważna sprawa

Od sprawnego oświetlenia samochodu w ogromnym stopniu zależy bezpieczeństwo jazdy – przypominają przedstawiciele firmy Philips. Niestety wielu kierowców, ale też mechaników, podchodzi do tej kwestii nie dość poważnie.

Zostaw Komentarz