Nagroda za innowacje

30 gru 2014

Goodyear 2Luksemburska Federacja Biznesu (FEDIL) przyznała koncernowi Goodyear, który w Luksemburgu ma jedno ze swych centrów badawczo-rozwojowych, doroczna nagrodę za innowacje, konkretnie zaś za technologię IntelliMax Groove stosowaną w oponach do pojazdów ciężarowych. Technologia ta została wprowadzona wraz z oponami ciężarowymi o obniżonym oporze toczenia FUELMAX S. To już trzecia nagroda FEDIL dla Goodyeara w ostatnich pięciu latach.

fuelmax-S-Technologia IntelliMax Groove, wprowadzona niedawno przez Goodyeara w oponach na oś kierowaną FUELMAX S, to „ukryty” wzór bieżnika, wbudowany w strukturę opony. W miarę zużywania bieżnika pojawiają się jego kolejne warstwy. I tak w pierwszym etapie użytkowania opony pierwotny bieżnik, o dwóch obwodowych rowkach i trzech żebrach kontaktowych, zapewnia wysoką sprawność i niski opór toczenia. Gdy zużycie bieżnika sięgnie 50%, czyli w połowie życia opony, pojawia się pięć nowych rowków z sześcioma żebrami. Przy poziomie zużycia około 75% pozostają jeszcze cztery żebra kontaktowe, zapewniające dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni do końca okresu eksploatacji opony. Dzięki takiemu rozwiązaniu ogumienie zachowuje dużą przyczepność i niskie opory toczenia przez cały okres jego użytkowania.

Przyznanie nagrody skomentował Henk van Tuyl, dyrektor ds. technologii opon do pojazdów użytkowych Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce. Powiedział on: – Po raz kolejny mamy zaszczyt odbierać tę nagrodę z rąk władz Luksemburga. Otrzymanie jej po raz trzeci jednoznacznie potwierdza wysoki poziom innowacyjności Goodyeara. Nasza technologia IntelliMax Groove jest nie tylko innowacyjna, ale przede wszystkim zaspokaja potrzeby klientów z branży transportu drogowego. Pomaga ona obniżać koszty operacyjne poprzez zmniejszanie zużycia paliwa.

Zostaw Komentarz