Najlepszy Młody Mechanik roku 2021

27 maj 2021

 

V krajowy konkurs Young Car Mechanic dobiegł końca. Jego finał przeprowadzony został 22-23 maja w Centrum Szkoleniowym Inter Cars, gdzie dziesięciu uczniów rywalizowało o tytuł najlepszego Młodego Mechanika roku 2021.

 

Krajowa edycja konkursu Young Car Mechanic odbyła się w tym roku po raz piaty, można więc powiedzieć, że konkurs ten na stałe wpisał się w kalendarz branżowych wydarzeń. I jak co roku wzięło w nim udział wielu adeptów naprawy pojazdów, którzy uznali, że warto się zmierzyć w rywalizacji o tytuł najlepszego Młodego Mechanika. Różnica w porównaniu do poprzednich edycji polegała na tym, że w związku z obecnie panującą sytuacją epidemiologiczną na świecie, organizatorzy konkursu zmuszeni zostali do przeprowadzenia całego przedsięwzięcia z zachowaniem najbardziej rygorystycznych procedur – najważniejsze było zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników!

– Razem tworzymy, wspieramy, dostarczamy – te słowa są nam wyjątkowo bliskie. Konkurs Young Car Mechanic jest tego potwierdzeniem. Wspólnie z naszymi dostawcami, wiodącymi firmami z branży motoryzacyjnej wspieramy młodych mechaników w rozwoju ich pasji oraz dążeniu w realizacji własnych marzeń. Zarówno konkurs, jak i cały program „Młode Kadry” to wyjątkowo ważne przedsięwzięcia z punktu widzenia Inter Cars –  powiedział Filip Hryniewicki, dyrektor sprzedaży Inter Cars.

Najlepszym Młodym Mechanikiem 2021 roku został Łukasz Pajor, reprezentujący Zespół Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu i to on będzie reprezentował Polskę podczas Finału Międzynarodowego. Tuż za nim uplasowali się Łukasz Duk z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II z Radzynia Podlaskiego oraz Łukasz Mazek z Zespołu Szkół nr 1 w Piasecznie.

– Jestem ogromnie szczęśliwy z tego, że udało mi się zwyciężyć. To dla mnie ważne wyróżnienie, ale również i szansa. Jestem przekonany, że zwycięstwo w konkursie krajowym będzie miało ogromne przełożenie na rozwój kariery. Zrobię, co w mojej mocy, żeby godnie reprezentować nasz kraj podczas finału międzynarodowego – mówił tuż po zwycięstwie Łukasz Pajor, najlepszy Młody Mechanik roku 2021 w Polsce.

To bardzo ważne, aby młodzi ludzie mogli pielęgnować swoje pasje i rozwijać umiejętności. Firma Inter Cars doskonale to rozumie i wspiera nas w naszej codziennej pracy, abyśmy mogli pomagać uczniom w rozwoju ich kariery. To, jak będzie wyglądała nasza branża, w dużej mierze zależy od tego, jak będziemy dbali o tych młodych ludzi  – przekonywał Jarosław Adamczyk, nauczyciel zwycięzcy V Krajowego Konkursu Young Car Mechanic.

Organizacja całego konkursu nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wsparcie firm, którym, podobnie jak Inter Cars, zależy na rozwoju młodych kadr w branży motoryzacyjnej. I tak Partnerami Strategicznymi finału krajowego były firmy: Bosch, Castrol, ContiTech, Elring, Febi, Man+Hummel, Meyle, Motoremo, Schefler, Valeo, ZF Aftermarket oraz unijny program ERASMUS+

O konkursie
Young Car Mechanic to międzynarodowy konkurs dla uczniów techników i branżowych szkół samochodowych. Jego głównym celem jest upowszechnianie wśród młodzieży pozytywnego wizerunku zawodu mechanika samochodowego, wymiana doświadczeń i metod uczenia się oraz znalezienie młodych talentów w dziedzinie mechaniki i obsługi samochodów. Do udziału w rywalizacji zaproszono uczniów uczęszczających do placówek ponadpodstawowych, współpracujących z Inter Cars w ramach programu „Młode Kadry”.

Zostaw Komentarz