Największa w Europie Środkowo-Wschodniej

10 gru 2013

Shell Polska informuje, że uruchomiona w Świecku stacja benzynowa tej firmy jest największą w Europie Środkowo– Wschodniej stacją dedykowaną pojazdom ciężarowym.

Obiekt powstał w wyniku gruntownej przebudowy i powiększenia stacji zlokalizowanej bezpośrednio przy drodze krajowej nr 29 Słubice-Krosno Odrzańskie oraz przy skrzyżowaniu z autostradą A2, która na przejściu granicznym w Świecku łączy się z niemiecką autostradą A12.  Kompleks, którego częścią jest teraz stacja paliw, zajmuje powierzchnię 3 hektarów. Znajduje się tu 90 miejsc parkingowych dla TIRów i 29 dla aut osobowych, a także 14 stanowisk wyposażonych w system szybkiego tankowania oraz dystrybutory z AdBlue®.

Z myślą o kierowcach będących wiele dni w trasie na terenie obiektu działa dobrze wyposażona strefa sanitarna, punkty gastronomiczne, bankomat, całodobowy kantor itp. Ponadto kierowcy mogą korzystać z bezprzewodowego internetu dostępnego na całym parkingu, ponadto parking, tak  jak i sama stacja, jest stale nadzorowany przez 39 kamer. W przyszłości na terenie kompleksu  ma jeszcze zostać uruchomiona myjnia dla samochodów ciężarowych oraz samoobsługowy market wielobranżowy.

Zostaw Komentarz