Kto nas otruje

15 lip 2015
Jedynym źródłem energii w pełni aprobowanym przez ekologów (ale z pewnością nie przez ministra finansów) byłaby prana, czyli energia kosmiczna. Pewne sukcesy w jej wykorzystaniu mają hinduscy bramini, którzy dzięki niej nie muszą ponoć jeść. Ale nawet im, jak na razie, nie udało się wykorzystać prany do napędzania riksz.
Przy okazji toczącej się w ostatnich dniach medialnej dyskusji o szkodliwości diesli i bezradności stacji kontroli pojazdów wobec procederu samowolnej amputacji filtrów DPF, przedstawiono również wyniki badań, z których wynika, że mamy najpodlejsze powietrze w całej Unii Europejskiej. Jeden z niżej podpisanych odczuwa to szczególnie, bowiem jego sąsiad jest namiętnym palaczem. Pali otóż śmieci w piecu, oszczędzając w ten sposób na gazie czy węglu. Okolicę osnuwa smrodliwy i gryzący dym, lecz nawet gdyby z komina sąsiada dobywała się chmura radioaktywna, nie zrezygnowałby on z oszczędzania, bo to już wielopokoleniowa tradycja. Wzywani na miejsce nieustraszeni strażnicy miejscy z ubolewaniem kiwają głowami i owo ubolewanie to jedyna forma pomocy, na jaką można liczyć. Tak więc nie obawiamy się diesli. Zanim zdążą nas zatruć, zrobi to sąsiad.
Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski
reklama
miniaturka

Mistrzostwa Mechaników rozstrzygnięte

Damian Siwek i Kamil Hryć z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim wygrali ogólnopolski finał IV Mistrzostw Mechaników, który odbył się podczas targów Motor Show w Poznaniu.

miniaturka

Atuty niezależnych

Od lat po warsztatach krąży żartobliwy cennik, wedle którego standardową stawkę za usługę płaci tylko ten klient, który nie stoi nad mechanikiem, gdy ten dokonuje naprawy.

miniaturka

Fura nagród na 25-lecie

Dwa i pół miliona nagród rzeczowych oraz dziesięć razy po 25 tysięcy złotych, to gwarantowana pula nagród dla klientów dokonujących zakupów w Inter Cars.

miniaturka

Promocje w AD Polska

Zwykło się mówić się, że „reklama jest dźwignia handlu”. Patrząc na listę akcji promocyjnych prowadzonych przez AD Polska wydaje się, że słowo „reklama” należałoby zastąpić słowem „promocja”.

miniaturka

Delphi nagradza

Trwa akcja promocyjna firmy Delphi obejmująca oferowane przez nią elementy do układów hamulcowych, kierowniczych oraz zawieszenia.

miniaturka

Promocja oleju Castrol Magnatec

Firma Castrol rozpoczyna akcję promocyjną oleju Magnatec w warsztatach nieautoryzowanych i sklepach motoryzacyjnych.

miniaturka

Nowości Valeo

Asortyment części firmy Valeo przeznaczonych do samochodów osobowych wzbogacił się ostatnio o 72 nowe referencje. Do katalogu produktów powróciły też 4 pompy wody.

Zostaw Komentarz