NGK powiększa ofertę

07 paź 2014

Największą nowością w ofercie firmy NGK na rynek wtórny są czujniki temperatury spalin. Oprócz tego powiększony został asortyment cewek zapłonowych i sond lambda.

 Firma NGK, znana przede wszystkim jako czołowy wytwórca świec zapłonowych, ale też świec żarowych i sond lambda, znacząco wzbogaciła gamę swych wyrobów dostępnych na rynku wtórnym

Czujniki temperatury spalin

NGK_EGTSPrzede wszystkim rozszerzona została ona o czujniki temperatury spalin (EGTS) marki NTK, które do tej pory dostarczane były wyłącznie producentom samochodów. Zamawiali i zamawiają oni je chętnie, ze względu na ich dużą odporność na wysoką temperaturę i wibracje, szybką  gotowość do działania oraz wysoką dokładność i szeroki zakres pomiarów. W efekcie, 10 lat od wprowadzenia pierwszych takich czujników na wyposażenie oryginalne, NGK jest dostawcą 35% wszystkich czujników temperatury spalin stosowanych na świecie. W segmencie silników z turbodoładowaniem, udział ten jest jeszcze większy, gdyż sięga nawet 62%.

Na nowy asortyment w aftermarketowej ofercie NGK będzie się początkowo składać 20 najczęściej stosowanych czujników EGTS marki NTK, z których każdy jest identyczny z odpowiednikiem fabrycznie montowanym w samochodach. Gama ta umożliwia dobór odpowiedniego czujnika do ok. 12,6 mln pojazdów w Europie, szczególnie aut marek takich jak: Audi, BMW, Dacia, Ford, Renault, Seat, Skoda i VW. Dodać jeszcze należy, że dzięki specjalnym nalepkom na opakowaniach, które pozwalają na ich skanowanie zarówno przy składowaniu pionowym, jak i poziomym czujniki mogą być efektywnie magazynowane. Na nalepkach znajduje się również informacja o miejscu montażu czujnika, co z kolei pomaga w jego prawidłowej instalacji.

– Razem z tym asortymentem wprowadzamy na rynek wtórny kolejny element naszego specjalistycznego know-how z wyposażenia oryginalnego. Pozwala on zwiększyć konkurencyjność dystrybutorom i warsztatom, jak również oferuje im produkt identyczny z tym, który dostarczany jest do producentów samochodów” – powiedział David Loy, dyrektor marketingu zajmujący się w NGK  europejskim rynkiem wtórnym.

Cewki zapłonowe

NGK_Ignition_CoiliDwa lata po wprowadzeniu na rynek wtórny cewek zapłonowych, firma NGK kolejny raz powiększyła ich gamę. Wzbogacona została ona o następnych 28 nowych pozycji, stosownie do zmian zachodzących na rynku. Wśród nowych referencji znalazły się więc przeznaczone do takich modeli samochodów jak Volkswagen Up, Mini, Opel Adam, Opel Astra J, Opel Mokka, Mazda 6, Renault Clio IV i Dacia Sandero II. Tym samym cały asortyment obejmuje obecnie 372 cewki zapłonowe, które pasują do 90% samochodów eksploatowanych na naszym kontynencie, przy czym 20 najbardziej popularnych referencji zapewnia aż 50% pokrycia rynku.

Poza najszerszą na rynku ofertą, wysoką jakością wyrobów, a także wsparciem technicznym firma postarała się również spełnić oczekiwania klientów dotyczące dostaw. Otóż cewki pakowane są w kartony o 12 rozmiarach, które ułatwiają magazynowanie i bardziej efektywną logistykę. Poza tym na każdym opakowaniu znajduje się nalepka ze szkicem znajdującej się w środku cewki, co pozwala skutecznie zapobiegać pomyłkom. Jednocześnie zastosowany system numeracji informuje o typie cewki, liczbie cewek potrzebnych dla danego pojazdu oraz numerze sugerowanych przewodów zapłonowych.

– Wprowadzenie asortymentu cewek zapłonowych w roku 2012 uczyniło z naszej firmy źródło wszystkich produktów występujących w układzie zapłonowym. Asortyment ten doskonale przyjął się na rynku, ponieważ oferuje najwyższą jakość, szerokie pokrycie rynku i efektywne wsparcie sprzedaży. Obecne rozszerzenie asortymentu cewek to najlepszy dowód, że staramy się dotrzymać tej obietnicy – mówi David Loy.

Sondy lambda

NGK_Lambda_sensorPowiększony został także asortyment sond lambda dostarczanych przez NGK na rynek wtórny. Pojawiło się w nim 86 nowych pozycji, więc cała ich gama to obecnie ponad 820 referencji. Właściwą sondę można spośród nich dobrać do ok. 70% europejskiego parku samochodowego, zaś same tylko właśnie wprowadzane sondy znajdują zastosowanie aż w 2,4 mln samochodów.

Podobnie jak wszystkie oferowane do tej pory sondy lambda sprzedawane pod marką NTK, również nowe referencje pod każdym względem odpowiadają elementom montowanym fabrycznie. Są m.in. wyposażone w dokładnie takie same typy wtyczek, mają kable o odpowiedniej długości, ich gwint jest również pokryty substancją zapobiegającą korozji.

NGK się szczyci, że żaden inny dostawca nie oferuje gamy sond lambda zapewniającej 70% pokrycie europejskiego parku samochodowego, zaś w przypadku samochodów z silnikiem benzynowym – pokrycie aż 81%. Firma podkreśla przy tym, że jest również wyłącznym dostawcą wielu sond lambda do silników Diesla.

NGK należy do pionierów w segmencie sond i jest ich wiodącym dostawcą dla producentów samochodów na całym świecie, z udziałem w rynku na poziomie aż 37% – zauważa David Loy. I dodaje: – W produkcji naszych sond lambda wykorzystujemy zawsze najnowsze technologie i osiągnięcia ceramiki technicznej”.

Dodać jeszcze należy, że cały asortyment wraz nowymi referencjami będzie ujęty w nowo wydanym katalogu czujników NGK. Oprócz listy zastosowań oraz informacji o sondach lambda w publikacji tej znajdą się informacje o wprowadzonej właśnie  gamie czujników temperaturowy spalin NTK.

Zostaw Komentarz