Nic o was, bez was

13 lut 2015

Nie raz i nie dwa przekonaliśmy się, że tzw. czynniki odpowiedzialne za regulacje rynku motoryzacyjnego, w tym również usług serwisowych, niewiele na jego temat wiedzą. I tak np. na konferencji poświęconej rynkowi niezależnemu, pewna dama reprezentująca arcyważne ministerstwo z wdziękiem przedstawiła referat na temat wielkości produkcji samochodów w Polsce. Owszem, jakiś związek z tematem konferencji to miało, ale przyznajmy, że luźny.

Podczas tej samej konferencji grupa posłów z sejmowej komisji odpowiedzialnej za naszą branżę obnażyła swoją niewiedzę na temat tego, kto części produkuje, a kto tylko je sprzedaje w pudełkach z logo marki samochodów.

Uwierzyć w to trudno, ale trzeba. Pokazuje to bowiem, jak wielką rolę do spełnienia mają organizacje zrzeszające niezależne warsztaty. Niech im przyświeca stara zasada \”Nihil Novi sine communi consensu\”, potocznie tłumaczona jako „nic o nas bez nas”. Jeśli bowiem postulaty niezależnych serwisów nie będą wyrażane wystarczająco głośno, zostaną z łatwością zagłuszone przez autoryzowanych konkurentów.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

reklama

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Siła w sieci

Firma Inter Cars, największy polski dystrybutor części motoryzacyjnych od wielu lat wspiera niezależny rynek motoryzacyjny, między innymi patronując sieciom warsztatowym.

miniaturka

Niebezpieczne modyfikacje

Wszelkie przeróbki reflektorów samochodu są zabronione. Znaczną ostrożność trzeba wykazać nawet dobierając nowe żarówki.

miniaturka

Husky plus Evidis za złotówkę

Kupując w promocji dowolną stację Husky do obsługi klimatyzacji nabywca otrzymuje dodatkowo urządzenie do dezynfekcji parownika i kabiny.

miniaturka

Pierwsze takie oleje na świecie

Rodzina olejów Castrol Professional jako pierwsza na świecie otrzymała certyfikat CO2 neutral. Oznacza to, że emisja dwutlenku węgla przy produkcji tych olejów została zneutralizowana poprzez projekty związane z ochroną środowiska.

miniaturka

Oryginał NGK na aftermarkecie

Firma NGK szczyci się, że jest wyłącznym dostawcą świec przeznaczonych na oryginalne wyposażenie do silnika Ecoboost 1,0 produkowanego przez Forda. Teraz świece te trafiły także na rynek wtórny.

Zostaw Komentarz