Niech moc zawsze będzie z Tobą!

17 gru 2021

Kable rozruchowe kojarzą się kierowcom z problemami z rozładowanym akumulatorem samochodu. W przypadku boosterów firmy NOCO na myśl przychodzi wszechstronność i niezależność w podejmowanych działaniach.

Problem z rozładowanym akumulatorem może wystąpić zawsze, bez względu na porę roku. Oczywiście zimą pojawia się najczęściej co potwierdzi niejeden kierowca. Potwierdzi także, że zazwyczaj wystarczy wówczas doraźne działanie, bez konieczności wymiany baterii. Aby jednak doszło do takiego happy endu, niezbędne są kable rozruchowe i pomoc innego kierowcy, najlepiej mającego samochód o porównywalnej wielkości. Niestety, nie zawsze „od ręki”  udaje się spełnić oba te warunki.

Z efektywnym rozwiązaniem przyszła kilka lat temu amerykańska firma NOCO. Jej inżynierowie, wykorzystując doświadczenie w serwisowaniu akumulatorów oraz dostępne dziś technologie, stworzyli całą gamę tzw. boosterów. Wyróżnikiem tych urządzeń rozruchowych (serii GB i GBX) jest niezależność działania. Oto tradycyjna para kabli z zaciskami (z opatentowanym zabezpieczeniem przed iskrzeniem i skutkami pomylenia biegunów) podpinana jest do kompaktowego urządzenia z wbudowaną baterią. Zmagazynowana w niej energia, w zależności od modelu, pozwala na podjęcie próby startu silnika benzynowego o pojemności nawet 10 litrów (w przypadku diesla do 8 l).

Co warto podkreślić – boostery NOCO z serii GB i GBX przeznaczone są do awaryjnego wspomagania baterii 12 V bez względu na technologię jej wykonania. Nie ma też znaczenia jej pojemność (Ah) i prąd rozruchowy (A). Jedynym wyznacznikiem przy wyborze modelu startera jest pojemność silnika pojazdu (samochodu osobowego lub lekkiego dostawczego, ale też jednośladu, quada czy skutera śnieżnego). Do boosterów tych można też można podłączać wszelkie inne urządzenia czerpiące prąd z akumulatorów 12V.

Wbudowana w boostery NOCO bateria może być również źródłem zasilania urządzeń elektronicznych (poprzez port usb typu C 5V/10A). Powszechnie stosowane power banki booster przewyższa ilością zmagazynowanej energii, ponadto jego szczelna i odporna na uszkodzenia mechaniczne obudowa zapewnia efektywną pracę także w plenerze, nawet przy -20 oC. Jest to więc uniwersalne urządzenie, które prosto z bagażnika samochodu można przełożyć do plecaka przed wyruszeniem na zimową wyprawę w góry. Pozwolio ono wielokrotne naładować smartfon czy kamerkę sportową.

Uzupełnieniem praktycznych cech urządzeń NOCO GB i GBX jest wbudowana latarka LED. W każdym modelu dostępne są funkcje dostosowania jasności oraz trybów świecenia (w tym wysyłania sygnałów S.O.S.).

Akumulatorki w boosterach ładowane mogą być nie tylko z sieci 230 V, ale też z gniazda 12 V.

 

Zostaw Komentarz