Niemal 100 lat z hamulcami

10 lut 2020

Materiały cierne do okładzin hamulcowych Valeo produkuje od 1923 roku. Przez te 97 lat firma zgromadziła unikalną wiedzę, dzięki której jest w stanie dostarczać wysokowydajne klocki hamulcowe.

 

W 1923 r. Eugène Buisson, francuski przedstawiciel linii hamulcowych Ferodo, otworzył we Francji warsztaty, w których, na podstawie licencji, zaczął produkować własne materiały cierne. Tak narodziło się Société Anonyme Française de Ferodo (SAFF), protoplasta Valeo. W 1932 r., wykorzystując know-how z hamulców firma rozszerzyła swoją działalność o produkcję sprzęgieł.

Kolejnym znaczącym wydarzeniem było przejęcie w 1934 r. konkurencyjnej firmy FLERTEX. Do kolejnych zmian organizacyjno-własnościowych doszło w roku 1952, gdy SAFF tworzy Sté Union De Fabricants De Garnitures (UFAGA), aby połączyć działalność dwóch przejętych konkurentów: HERSOT – firmy specjalizującej się w okładzinach hamulcowych dla przemysłu kolejowego i sprzętu do robót publicznych oraz NAFRA – producenta okładzin hamulcowych do samochodów.

Nazwa Valeo pojawia się w roku 1980, gdy oddzielnie działające do tej pory firmy łączą się w jedną organizację. W roku 2017 wchodzi do niej przejęta przez Valeo firma FTE, specjalizująca się w układach przeniesienia napędu oraz hamulcach.

Wiedza i doświadczenia zgromadzone przez dziesięciolecia plus nowoczesne metody produkcji, z których firma korzysta, sprawiają, że wyroby Valeo zapewniają wysoką wydajność i ciche hamowanie. Jednocześnie nadążają za ewolucją technologii w motoryzacji, która coraz większe znaczenie przykłada do ochrony środowiska. Oczywiście wszystkie klocki hamulcowe Valeo są też zgodne ze standardową regulacją ECE-R90.

Dzisiejszą ofertę Valeo można określić jako unikalną, gdyż pokrywa ona w ponad 90% zapotrzebowanie parku samochodowego, głównie samochodów europejskich, koreańskich i japońskich. Jednocześnie produkty są łatwe w identyfikacji, montażu i magazynowaniu, zapewniają też wysoką wydajność, trwałość oraz komfort użytkowania, gdyż są zgodne z najbardziej wymagającymi specyfikacjami OE.

Zostaw Komentarz