Nissens się ściga i testuje

13 sie 2021

Na torze Hungaroring rozpoczęły się zawody European Truck Racing Championship. We wszystkich trzech rozegranych wyścigach na najwyższych stopniach podium stawali kierowcy jeżdżący ciężarówkami, w których za chłodzenie silnika odpowiadają podzespoły marki Nissens.

Nissens jest dostawcą elementów układu chłodzenia silnika dla aż 9 z 16 drużyn biorących udział w zawodach European Truck Racing Championship..

Cieszymy się, że ciężarówki które wykorzystują nasze układy chłodzenia kończą każdy wyścig na najwyższym stopniu podium. To wynik wielu lat pracy nad rozwojem naszych produktów. Znamy potrzeby i wymagania rynku, mamy ustalone procedury opracowania podzespołów, testów i kontroli jakości. Obserwowanie efektów prac w ekstremalnych sytuacjach na torze wyścigowym, jest po prostu niesamowite – mówi Peter F. Vester, dyrektor ds. jakości w Nissens Automotive.

Seryjne ale wydajne

Dla zespołów startujących w zawodach ETRC odpowiednio wydajne chłodzenie silników jest sprawą kluczową w walce o czołowe lokaty.

Aby prowadzić naszą ciężarówkę wyścigową o mocy 1200 KM na najwyższym poziomie FIA ETRC, musimy polegać na układzie chłodzenia – wyjaśnia Timothy Frost, główny inżynier wyścigowy w T Sport Bernau, który kierował mistrzowskim zespołem Team Titan stworzonym wspólnie z Revezs Racing w 2020 roku, przed sezonem zatrzymanym przez pandemię. – Podczas wyścigów pojazdy na torze są stłoczone, co sprawia, że przepływ powietrza przez wymienniki ciepła jest ograniczony. Dlatego należy zmaksymalizować każdy aspekt chłodzenia, aby osiągnąć wymaganą wydajność. Jeśli układ chłodzenia nie działa bardzo dobrze, nie można jechać na 100% możliwości przez cały wyścig. Oczekiwany efekt osiągnęliśmy dzięki standardowym produktom Nissens. Oszczędziło nam to mnóstwa pracy, ponieważ nie musieliśmy niczego modyfikować, a jednocześnie uzyskaliśmy lepsze osiągi niż przy użyciu części, które pierwotnie mieliśmy w ciężarówce.

Testy na torze

Nissens współpracuje z zespołami wyścigowymi ETRC od 2017 roku, kiedy to po raz pierwszy nawiązał współpracę z młodym talentem Saschą Lenzem, który został zwycięzcą pierwszego wyścigu w nowym sezonie 2021.

Od 2017 r., kiedy Sascha Lenz zaczął używać produktów Nissens w swoim pojeździe, współpracę z duńską firmą rozpoczęło kilka innych zespołów, w efekcie  Nissens jest obecnie wiodącym dostawcą układów chłodzenia dla zespołów wyścigowych w ETRC. Współpraca ta zaowocowała wielokrotnymi miejscami na podium i zwycięstwami w klasyfikacji generalnej w ostatnich dwóch sezonach, z Jochenem Hahnem jako mistrzem kierowców i „Die Bullen von Iveco” jako mistrzami zespołowymi oraz 2. miejscem w mistrzostwach kierowców 2019 z Antonio Albacete. Firma nie ma zamiaru na tym poprzestać – trzech z pięciu faworytów sezonu 2021 jeździ już ciężarówkami z częściami Nissensa.

Dzięki wyścigom ETRC mamy idealne warunki do testowania. Pojazdy pracują w ekstremalnych warunkach, przy minimalnym przepływie powietrza. Zapewniamy wyjątkowo wysoką wydajność naszych standardowych, katalogowych produktów i dlatego mamy nadzieję, że zespoły będą nadal korzystać z naszej „Oryginalnej jakości Nissens” – podsumowuje Peter F. Vester.

Zostaw Komentarz