NOCO BOOST jako latarka i powerbank

25 maj 2021

 

Problem z akumulatorem może przydarzyć się w każdej chwili. Z tego powodu wielu kierowców wozi w samochodzie kable rozruchowe. O wiele bardziej praktycznym i wszechstronnym rozwiązaniem są urządzenia rozruchowe NOCO BOOST – zapewniają przedstawiciele marki.

 

Przenośny zapas prądu zawsze się przydaje, stąd tak duża popularność tzw. powerbanków. Mają one jednak ograniczoną pojemność i zazwyczaj wystarczają najwyżej do naładowania smartfona. Jeśli zajdzie potrzeba zasilenia baterii lampek rowerowych, kamery czy drona w warunkach plenerowych, powerbank okazuje się dalece niewystarczający.

Wówczas przydają się urządzenia rozruchowe serii NOCO BOOST amerykańskiej firmy NOCO. Zostały one zaprojektowane do rozruchu silników do pojemności nawet 9 litrów, więc mogą podawać prąd o szczytowym natężeniu nawet 3000 A. A ponieważ jednocześnie bateria urządzenia została przystosowana nawet do 80 rozruchów na jednym naładowaniu urządzenia (model GB150), pełniący funkcję powerbanku NOCO BOOST jest w stanie wielokrotnie uzupełnić zapas prądu w telefonie, słuchawkach czy smartwatchu.

Ładowanie urządzeń rozruchowych NOCO BOOST odbywa się poprzez port USB i samochodowe gniazdo 12 V lub sieciowe 230 V. Oprócz wejścia (IN) urządzenie wyposażono także w wyjście (OUT). Dzięki temu może ono posłużyć za przenośny powerbank o dużej pojemności. Podczas używania w plenerze, np. wycieczce czy kempingu, istotną zaletą będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć obudowa. Przyda się także funkcja latarki z wydajnymi diodami LED z kilkoma trybami świecenia.

Wyższe modele, Genius GB70 czy GB150, mają również gniazdo 12 V. Mogą więc zostać wykorzystane do zasilania urządzeń typu lodówka turystyczna czy elektryczna pompka do kół.

– Urządzenia rozruchowe NOCO BOOST znajdują szerokie zastosowanie. Z klasycznych, to natychmiastowe uruchomienie wszelkiego typu akumulatorów – od jednośladów, quadów, sprzętu ogrodowego, łodzi, po samochody. Dzięki wyjściu przez port USB posłużą też za power-banki do smartfonów czy tabletów umożliwiając oglądanie filmów bądź surfowanie w sieci w trakcie wakacyjnego wypoczynku z dala od gniazdka elektrycznego oraz świetnie oświetlą namiot, czy miejsce kempingowe – mówi Sławomir Gosławski, dyrektor sprzedaży na Wschodnią i Centralną Europę w NOCO Company.

 

 

Zostaw Komentarz