Nowa naczepa ShowCar

30 paź 2018

Z końcem roku Inter Cars ma zamiar wprowadzić do użytku czwartą ciężarówkę szkoleniową, której przestrzeń ładunkowa zaadoptowana zostanie do potrzeb sali szkoleniowej wykorzystywanej do pokazów ShowTruck i ShowCar.

Za całościowe wykonanie naczepy odpowiada spółka Etis Projekt, wchodząca w skład Etis Group – firmy z ponad 20-letnim doświadczeniem w budowie pojazdów specjalistycznych. Firma ta przygotowywała również trzy poprzednie naczepy, które z powodzeniem wykorzystywane są podczas szkoleń Inter Cars. Podwozie do naczepy wykonane zostało z kolei przez firmę Feber, czołowego polskiego producenta naczep, przyczep i zabudów.

A oto krótka charakterystyka naczep szkoleniowych wykorzystywanych przez Inter Cars:

  • rozsuwanie hydraulicznie boki pozwalające uzyskać powierzchnię użytkową 60 m2 przy całkowicie płaskiej podłodze po rozłożeniu;
  • automatycznie otwierane drzwi boczne, które po rozłożeniu tworzą schody;
  • bezprzewodowe sterowanie każdą funkcją układu hydrauliki siłowej;
  • najnowszej generacji system klimatyzacji i efektywny system ogrzewania;
  • system elektyczy pozwalający na zasilanie zarówno ze źródeł zewnętrznych, jak i z generatora prądu umieszczonego pod podwoziem naczepy;
  • układ wod-kan., z ciepłą i zimną wodę i systemem filtracji.

W nowej naczepie po raz pierwszy na znajdzie się najnowszej generacji 86-calowy ekran (200 cm x 100 cm) z funkcją dotykową, który może służyć również jako tablica multimedialna z rozszerzeniem o funkcje interaktywne. Użytkownicy mają do dyspozycji 20 punktów dotykowych i zintegrowane oprogramowanie Note, umożliwiające wprowadzanie notatek na plikach otworzonych bezpośrednio z nośnika USB. Panel umożliwia również odtwarzanie (bez konieczności podłączenia do komputera) prezentacji, plików wideo, zdjęć, slajdów i plików tekstowych. Matryca IPS w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160) gwarantuje doskonałe kąty widzenia, wysoką jasność i nasycone, żywe kolory, a powłoka antyrefleksyjna dodatkowo zapobiega odbijaniu się światła od ekranu.

Całość multimediów można zasilać w różnych konfiguracjach sygnałowych poprzez zainstalowany dodatkowy zewnętrzny panel przyłączeniowy. W pojeździe zostały przygotowane nowoczesne stanowiska do systemu VR lub zamiennie inne aktywności np. symulatory jazdy. Dodatkowo zostało zainstalowane 6 stanowisk multimedialnych (infokioski) do zapoznania się z najnowsza ofertą firmy Inter Cars.

Wnętrze zostało wykonane z dbałością o szczegóły. Jego oświetlenie zostało wykonane w 100 % w oparciu o sufitowe panele LED, a za nagłośnienie odpowiada system dwudrożnych głośników sufitowych. Wielkoformatowe grafiki na ścianach to najnowszy system bezszwowy do grafik Backlight z podświetlaniem LED. W naczepie znajduje się również Coffee Corner – miejsce przeznaczone na spotkania biznesowe.

Zabudowa dołu naczepy wykonana została z aerodynamicznymi elementami frontowymi, podnoszącymi walory wizualne i zmniejszającymi opory powietrza naczepy. Całość dolnej zabudowy jest wyposażona w elementy dekoracyjne ze stali nierdzewnej w wykończeniu wysoki połysk w celu zintegrowania wizualnego naczepy z amerykańskim ciągnikiem siodłowym. Oświetlenie zewnętrzne drogowe wraz z efektownym światłem obrysowym po długich bokach naczepy zostało wykonane w 100 % w technologii LED.

Zostaw Komentarz