Nowe pompy wody Gatesa

21 lip 2018

Gates ogłosił plan wprowadzenia na rynek wtórny dwóch nowych serii pomp wody o jakości OE. Produkty z obu serii będą dostępne w sprzedaży w całej Europie.

E-Cool™ to nazwa nowych pomp z napędem elektrycznym, które można spotkać w wielu popularnych nowych autach, w tym hybrydowych. Z kolei Micro-V® Water Pumps to nazwa pomp napędzanych paskiem pomocniczym (ABDS).

– Oferta 23 pomp e-Cool stwarza nowe możliwości na rynku części zamiennych. Dystrybutorzy i warsztaty samochodowe otrzymują dostęp do referencji cieszących się największą popularnością – wyjaśnia Jacob Tucker, odpowiedzialny za wprowadzanie nowych produktów w Gates EMEA.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy, specjaliści Gatesa opracowali pompy przewyższające jakością inne produkty, znane z przedwczesnych awarii. Tam, gdzie przyczyną częstych awarii były brud i inne zanieczyszczenia, zastosowano lepszej jakości uszczelki. Gdzie natomiast system był przeciążony z powodu zbyt małej mocy urządzenia, podwyższono jego moc znamionową.

Seria Micro-V Water Pump będzie składała się początkowo z 60 pozycji. Asortyment uzupełni kilka pozycji pozyskanych ze źródeł zewnętrznych, zgodnie z praktyką stosowaną przez dostawców na rynku części zamiennych. – Nowe pompy wody wyglądają i działają jak produkty OE. Jedyną różnicą między nimi jest cena – twierdzi Jacob Tucker.

Pompy napędzane paskiem pomocniczym są spotykane coraz powszechniej. Szacuje się, że do 2020 roku będzie przybywało około 3,8 miliona samochodów hybrydowych rocznie. – W Stanach Zjednoczonych marka Gates kojarzy się z pompami wodnymi o jakości OE. Teraz naszym celem jest wypromowanie tych produktów na wszystkich pozostałych rynkach – wyjaśnia Jacob Tucker.

Zostaw Komentarz