Nowe świece zapłonowe Iskra

04 cze 2014

ISKRA Zakłady Precyzyjne, jedyny polski producent świec zapłonowych, systematycznie powiększają swoją ofertę zgodnie z potrzebami rynku.

Nowości ISKRAW ostatnim czasie gama świec Iskra powiększona została o kilka nowych pozycji. Jedną z nich jest świeca o oznaczeniu SFC65PRS z linii U-SUPER. Jej główne zastosowanie to samochody Citroen Berlingo 1.6, C2 1.6, C3 1.6, C4 1.6 i 2.0, Xsara 2 1.6 oraz Peugeot 1007 1.6, 206 1.6 i 2.0, 307 1.6, Partner 1.6. Świeca ta stanowi uzupełnienie oferty dla świec SFC65PRS GAS-SUPER już wcześniej znajdujących się w sprzedaży, a przeznaczonych do samochodów zasilanych gazem LPG, i jest bezpośrednim zamiennikiem świec LFR6B.
Nowy typ świecy charakteryzuje się nietypową konstrukcją korpusa, gdyż ma on gwint M14x1.25, jednak jego długość wynosi aż 26,5 mm. Jednocześnie, jako że świeca należy do linii U-SUPER, w elektrodzie bocznej znajduje się wgłębienie w kształcie litery „U”, które przynosi wiele korzyści. Do najważniejszych należy łatwiejszy zapłon dzięki istnieniu dwóch ostrych krawędzi, poprawa dynamiki silnika ze względu na skrócenie okresu inicjacji zapłonu oraz oszczędności paliwa z uwagi na efektywniejsze spalanie mieszanki.

 Kolejnymi nowymi typami świec zainteresować się powinni zwłaszcza użytkownicy motocykli i skuterów, bowiem świece FE100RS oraz FE100S (wersja bez rezystora) przygotowane zostały z myślą o tych pojazdach. Konkretnie zaś z myślą o licznych modelach jednośladów takich marek jak APRILIA, CAGIVA, GILERA, HONDA, HUSQVARNA, KAWASAKI, KTM, PIAGGIO, SACHS, SUZUKI, RIEJU, YAMAHA. Świece te mają gwint M14x1.25 o długości 19 mm na klucz 20.8 mm oraz schowany stożek izolatora. Ich bezpośrednimi odpowiednikami są odpowiednio BR9ES oraz B9ES.

Szczegółowe katalogi zastosowań tych i pozostałych typów świec Iskra można znaleźć na stronie firmy www.iskra-kielce.pl

Zostaw Komentarz