Nowoczesne technologie w wycieraczkach

20 maj 2022

Pióra wycieraczek nie wydają się zbyt skomplikowaną konstrukcją. Różnice między nimi często są niewidoczne, niemniej decydują o skuteczności działania i wydajności pracy.

 

O tym, że wycieraczki pracują cicho, dokładnie oczyszczają szybę w obu kierunkach i nie pozostawiają smug lub nawet całych brudnych powierzchni w dużej mierze decydują zastosowane rozwiązania technologiczne.

Odpowiedni szkielet

Za prawidłowe przyleganie do szyby odpowiada szkielet wycieraczki. Musi być wytrzymały, elastyczny i opracowany tak, aby dopasowywał się także do szyb wygiętych, stosowanych powszechnie w nowszych samochodach. W piórach wycieraczek TRICO wykonanych w technologii Memory Curve Steel® znajduje się specjalna stalowa konstrukcja nośna, która po zamontowaniu do samochodu dopasowuje się do szyby a później „zapamiętuje” swoje wykrzywienie. To coś w rodzaju odkształcenia plastycznego, które zapewnia idealną pracę pióra wycieraczki w każdym miejscu przylegania. Samej technologii nie widać, za to doskonale widoczny jest jej efekt działania. Szyba jest oczyszczona dokładnie tak jak zestawem wycieraczek fabrycznych, a w przypadku tańszych modeli aut czasem nawet lepiej.

Przemyślane złączki

Kolejnym detalem, który wyróżnia wycieraczki TRICO są przemyślane złączki. Znajdują się one na obu końcach pióra i stabilizują gumową krawędź, nie pozwalając, by podczas pracy przesuwała się względem szkieletu czy mocowania. Pomaga to wyeliminować smugi i zapewnia stały nacisk przez cały okres eksploatacji pióra wycieraczki.

 

 

 

Fazowana końcówka

Każdy markowy producent wycieraczek ma swoją własną technologię „ostrzenia” krawędzi pióra. Chodzi o to, aby krawędź była mocna, odporna na ścieranie, wytrzymała na pracę na porysowanej szybie i żeby skutecznie zbierała zanieczyszczenia.

Łatwe połączenie

Z punktu widzenia kierowcy, który samodzielnie wymienia wycieraczki, kluczowy jest bezproblemowy montaż nowych piór. Wycieraczki TRICO wykorzystują technologię łączenia SWIFT®. Specjalne adaptery pasują do większości ramion wycieraczek. Bez problemów można je zarówno łączyć jak i demontować. Wybrane modele mają nawet unikalny, wstępnie zamocowany adapter, który pasuje do całej grupy pojazdów oznaczonej na opakowaniu wycieraczki.

Ważna aerodynamika 

Dobre wycieraczki pracują skutecznie niezależnie od prędkości jazdy. Co więcej – powietrze opływające nadwozie może być dodatkowym sprzymierzeńcem w pracy wycieraczek. Producent wycieraczek TRICO prowadzi badania w tunelu aerodynamicznym, a ich efektem jest technologia Vortec® Aerofoil. Dzięki niej wraz ze wzrostem prędkości jazdy wycieraczki zwiększają swój nacisk na szybę i pracują jeszcze efektywniej.

 

 

 

Zostaw Komentarz