Nowości Philipsa

20 wrz 2016

Firma Philips opracowała zamienniki LED dla żarówek H4 i H7. Było to możliwe dzięki stworzeniu konstrukcji odpowiadającej geometrii żarnika żarówki halogenowej. W efekcie zamienniki współpracują z optyką reflektorów – w przeciwieństwie do sprzedawanych na internetowych aukcjach tanich elementów LED.

Konwersja z halogenów na LED będzie możliwa, gdy zmieni się prawo unijne. Będzie jej można poddać niemal każdy samochód wyposażony w reflektory z żarówkami halogenowymi. Trzeba jednak powiedzieć, że operacja ta jest bardziej skomplikowana niż zwykła wymiana żarówki. – Problem z zamianą żarówek na diody LED polega na tym, że jeden rodzaj lampy nie może być zastosowany we wszystkich samochodach – tłumaczy Thomas Henin z firmy Philips. –  Dlatego, inaczej niż w przypadku żarówek H4/H7, konieczne będzie dobranie lampy LED do konkretnej marki i modelu samochodu, tak jak to się robi w przypadku większości innych części zamiennych, które nie są tak uniwersalne, jak żarówki halogenowe.

Na razie zamienniki LED żarówek halogenowych nie są dopuszczone do użytkowania na drogach publicznych w Unii Europejskiej. Nowy produkt Philipsa wejdzie więc do sprzedaży dopiero po zmianie przepisów.

Wśród nowości Philipsa jest także linia żarówek H4 i H7 o nazwie Racing Vision. Wedle zapewnień producenta zapewniają one aż 150% więcej widoczności. – Nowe żarówki zostały zaprojektowane z myślą o pasjonatach motoryzacji, którym zależy na dobrej widoczności i wysokich parametrach pracy żarówki – mówi Mark Buelow ze związanej z Philipsem firmy Lumileds.

Przedstawiciele Philipsa poinformowali również, że gruntownie unowocześnione zostały flagowe produkty firmy – lampy X-tremeVision i WhiteVision. Teraz X-tremeVision dają aż 150% lepszą widoczność. – Jest to nasza najjaśniejsza lampa ksenonowa, zapewniająca kierowcy lepszą ostrość widzenia, a także zwiększająca widoczność samochodu dla innych użytkowników drogi – mówi Mark Buelow.

Z kolei Lampy Xenon WhiteVision emitują jaskrawe, białe światło o temperaturze barwowej 5000 K – takiej jaką charakteryzują się światła LED do jazdy dziennej. Dzięki temu światła reflektorów są do siebie idealnie dopasowane, a samochód dobrze się prezentuje. Lampy Philips Xenon WhiteVision zapewniają o 120% więcej widoczności niż ich odpowiedniki o minimalnej dopuszczonej przepisami mocy.

Philips kontynuuje również ekspansję na rynku wyposażenia warsztatowego. Firma zaprezentowała nową linię lamp Matchline przeznaczonych dla warsztatów lakierniczych. W skład owej linii wchodzi zmodyfikowany zestaw MLDS CRI, który teraz zapewnia silniejsze światło maksymalnie zbliżone do dziennego oraz nowa lampa panelowa PJH20, idealnie nadająca się do oświetlenia zarówno małych jak i dużych powierzchni.

Zostaw Komentarz