Nowy sojusz oponiarski

24 Sty 2014

YOKODwaj producenci ogumienia, japońska firma YOKOHAMA Rubber  oraz koreańska Kumho Tire, podpisały porozumienie o współpracy. 

YOKOHAMA Rubber, japoński wytwórca opon działający przede wszystkim na rynku ogumienia klasy premium, ogłosił zawarcie porozumienia o współpracy z koreańskim koncernem Kumho Tire. Na mocy tego porozumienia obie firmy będą przede wszystkim wspólnie prowadzić badania i rozwijać technologie produkcji opon. Umowa obejmuje również wymianę informacji oraz zasobów badawczych w celu zwiększenia konkurencyjności obu firm na globalnym rynku.

Idea połączenia sił powstała w związku ze zwiększającym się tempem rozwoju technologii w motoryzacji, wzrostem zapotrzebowania na innowacyjne, funkcjonalne i przyjazne dla środowiska produkty oraz konkurencję w branży oponiarskiej. Podpisanie porozumienia jest strategiczną decyzją i ważnym krokiem w kierunku dalszego rozwoju obu koncernów – powiedział David Oliva, menedżer ds. komunikacji w YOKOHAMA Europe. Dzięki porozumieniu będzie można podwoić nakłady inwestycyjne w dziedzinie badań i rozwoju, a w konsekwencji zwiększyć globalną konkurencyjność obu firm.

* * *

YOKOHAMAYOKOHAMA Rubber Co, istnieje od roku 1917 i obecnie jest ósmym co do wielkości wytwórcą ogumienia na świecie. Produkuje ogumienie do wszystkich typów pojazdów, posiadającym, w ofercie ma także szeroką gamę specjalistycznych wyrobów gumowych dla przemysłu oraz sprzęt golfowy. Wartość sprzedaży koncernu w roku 2012 wyniosła blisko 560 mld jenów (ok. 6,5 mld dolarów) ,z czego 445 miliardów jenów pochodziło ze sprzedaży opon. W 12 fabrykach zlokalizowanych w 7 krajach na całym świecie zatrudnionych jest ok. 20 000 pracowników. 

Kumho-tires-Kumho Tire Co. istnieje od roku 1960, ma obecnie 8 zakładów produkujących opony zlokalizowanych na terenie Korei Południowej, Chin, Wietnamu. Zatrudnia ok. 11 000 pracowników. W 2012 roku Kumho odnotowała sprzedaż na poziomie 4 070,6 mld wonów (ok. 3,8 mld dolarów)

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz