NSK na YouTube

09 wrz 2014

NSK486_NSK_Europe_YouTube_Channel

Europejski oddział firmy NSK uruchomił własny kanał na popularnym portalu wideo – YouTube. NSK chce w ten sposób wykorzystać rosnącą popularność tabletów, smartfonów i innych urządzeń mobilnych w komunikacji z klientami, a jednocześnie zwrócić się z ofertą bezpośrednio do osób, dla których krótkie filmy w internecie są ważnym źródłem informacji.

Firma NSK zdecydowała się na stworzenie kanału pozwalającego przekazywać informacje wideo o jej wyrobach i zaawansowanych technologicznie zakładach produkcyjnych. Dystrybutorzy i odbiorcy końcowi łożysk NSK zyskali zatem możliwość śledzenia na bieżąco najnowszych trendów w rozwoju produkcji, a także zobaczenia jak wygląda praca w fabrykach jednego z największych na świecie producentów łożysk. – Skoro obraz jest wart więcej niż tysiąc słów, wyszliśmy z założenia, że film pokazujący wszystkie aspekty produktu będzie najciekawszą formą komunikacji. Jednocześnie jest to forma łatwiejsza do odbioru niż klasyczne słowo pisane – mówi Agnieszka Nawrocka z NSK Polska. – Właśnie dlatego w kręgach inżynierskich popularne staje się wykorzystywanie treści wideo umieszczanych w internecie do promowania nowych pomysłów i technologii zamiast tradycyjnie używanych do tego celu długich instrukcji i białych ksiąg – dodaje A. Nawrocka.

Tak oto firma NSK przyłączyła się do niezbyt jeszcze licznej grupy przedsiębiorstw z branży przemysłowej, które postanowiły wykorzystać rosnącą popularność krótkich form filmowych w celu stworzenia nowej linii komunikacji z klientami. Jednocześnie zyskała w ten sposób możliwość łatwej prezentacji korzyści płynących z wykorzystywania swoich produktów.

Ponadto poprzez kanał YouTube udostępniona została biblioteka z filmami przedstawiającymi szczegółowo konkretne produkty. Możliwe jest nawet odbycie wirtualnej wycieczki po niektórych zakładach produkcyjnych i sprawdzenie, w jaki sposób powstają najbardziej zaawansowane technologicznie łożyska.

Wszystkie filmy umieszczone na kanale www.youtube.com/nskeurope zostały wyprodukowane z myślą o udostępnieniu klientom i odbiorcom końcowym NSK kompleksowej informacji o ofercie firmy. – Jeden z dostępnych materiałów pozwala na wirtualne zwiedzanie fabryki układów kierowniczych w Wałbrzychu. Pokazuje proces produkcji skomplikowanych urządzeń oraz ich testy idystrybucję. To wyjątkowy film, ponieważ osoby postronne nie mogą wchodzić do hal produkcyjnych – mówi Agnieszka Nawrocka.

Kanał ma być regularnie aktualizowany o nowe treści. Jednocześnie jego twórcy zapewniają, że firma jest otwarta na wszelkie uwagi od dystrybutorów i odbiorców końcowych dotyczące umieszczanych w sieci filmów. Będzie to pomocne przy tworzeniu kolejnych filmów, by spełniały one oczekiwania widzów.

Zostaw Komentarz