O świadomości kierowców

12 lut 2015

Firmy motoryzacyjne coraz częściej w swoich wysiłkach marketingowych sięgają po bardzo sensowną formę rozmaitych akcji bezpłatnej kontroli różnych elementów pojazdów. Można zatem sprawdzić m.in. stan akumulatora przed zimą i ciśnienie w ogumieniu. Przyczynia się to do zwiększenia świadomości kierowców, a tym samym stanu bezpieczeństwa na drogach. Szkoda tylko, że nie wszyscy użytkownicy z tych akcji skorzystają. Po pierwszych poważniejszych mrozach znów więc mnóstwo samochodów pozostanie na osiedlowych parkingach. A znaczna część tych, które wyjadą, będzie miała niedopompowane koła.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

“Ciśnienie pod kontrolą” po raz dziesiąty

Od poniedziałku 27 października trwa 10. edycja ogólnopolskiej akcji firmy Michelin pod nazwą „Ciśnienie pod kontrolą”. W jej ramach kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić ciśnienie w oponach oraz stan bieżnika na 50 stacjach paliw Statoil we wszystkich województwach w Polsce. Akcja potrwa do 31 października i poprzedzi najbardziej niebezpieczny na drogach okres związany z dniem Wszystkich Świętych.

miniaturka

„Centra Mocy”, czyli sprawdź bezpłatnie akumulator

Rozpoczęła się akcja „Centra Mocy”, w ramach której można sprawdzić stan akumulatora przed zimą. Akcja potrwa do 22 listopada 2014 r. By skorzystać z bezpłatnej kontroli stanu akumulatora, należy udać się do punktu sprzedaży akumulatorów lub warsztatu, który bierze udział w akcji.

miniaturka

Słaba wydajność klimatyzacji na postoju

Firma TEXA stara się dzielić opisami ciekawych usterek, które udało się zdiagnozować i usunąć korzystając z urządzeń diagnostycznych i serwisowych tej marki. Oto przykład dotyczący klimatyzacji w Peugeocie 206 i niesprawności wykrytej po diagnostyce testerem NanoService Clima zintegrowanym ze stacją klimatyzacji TEXA Konfort K780R.

miniaturka

Ciemne strony DPF

Montowane w układach wydechowych samochodów z silnikiem Diesla filtry cząstek stałych (DPF – diesel particulate filter) miały znacznie ograniczyć ilość sadzy sadzy wydostającej się z rur wydechowych i zadanie to spełniają. Jednocześnie jednak są przyczyną dodatkowych problemów, takich jak konieczność częstszej wymiany oleju czy zwiększone zużycie paliwa.

miniaturka

Mechanik Roku – ostatnia szansa na półfinał

Kilka dni temu zakończyły się zmagania w ramach odcinków specjalnych, będących częścią kwalifikacji do półfinału konkursu Mechanik Roku 2014, organizowanego przez firmę Fota. Uczestnikom zostało już niewiele czasu, aby dostać się do półfinałowej pięćdziesiątki, ponieważ etap ten kończy się 31 października.

miniaturka

Obrotowe rysunki

Nowe rozwiązanie wprowadzone w elektronicznych katalogach marek Monroe i Walker znacznie ułatwia identyfikację kluczowych cech części. Szybciej można więc odnaleźć poszukiwany produkt, zminimalizowane zostaje też ryzyko pomyłki.

miniaturka

Oferta skonsolidowana

Hella Gutmann Group przejęła spółkę joint venture Hella Nussbaum Solutions GmbH, umacniając w ten sposób swoją pozycję na rynku wyposażenia warsztatowego.

Zostaw Komentarz