Ochrona przed fałszerzami

08 wrz 2015

PowerGrip_GTX_300Nie ustają problemy z podrabianymi częściami pokątnie wprowadzanymi na rynek. Firmy, których wyroby są fałszowane, starają się walczyć z tym zjawiskiem. Wśród nich jest Gates, czołowy wytwórca pasków napędowych.

Firma Gates podejmuje energiczne kroki, by nie dopuścić do dystrybucji podrabianych produktów pod jej znakiem handlowym. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, wysiłki te zgodne są ze standardami MAPP (Manufacturers Against Product Piracy – producenci przeciw piractwu produktowemu), organizacji zajmującej się walką z łamaniem praw do znaku handlowego i własności intelektualnej w przemyśle.

Ofiarami fałszerstw produktów padają nie tylko prawowici właściciele marki, ale również nabywcy, którzy najczęściej nie zdają sobie sprawy, że kupili fałszywkę. Zarząd firmy Gates zdecydował więc o zwiększeniu wysiłków w niesieniu pomocy mechanikom i klientom detalicznym przy weryfikacji autentyczności zakupionych pasków rozrządu.

GATES PROTECTION_LABEL_06Od lipca 2015 roku firma nanosi na opakowaniach pasków rozrządu PowerGrip® niepowtarzalny kod. Nowe etykiety umożliwiają jego weryfikację na trzy sposoby. Tym samym pozwalają odróżnić oryginalny produkt Gates od podróbki.

Na opakowaniu paska nadrukowywany jest unikatowy, 14-cyfrowy kod alfanumeryczny. Wpisując go na stronie gates.com/original można sprawdzić autentyczność produktu.

Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji skanera kodu kreskowego na smartfonie można również zeskanować kod QR i w ten sposób szybko pozyskać informację na temat legalności pochodzenia produktu.

Trzecim środkiem zapobiegawczym jest naklejka PrioSpot®. Jest ona trudna do sfałszowania, ponieważ sama w sobie zawiera różne zabezpieczenia. Weryfikacja wzrokowa umożliwia łatwe rozpoznanie, czy produkt jest autentyczny.

Coraz lepsze metody kopiowania, reprodukcji i podrabiania renomowanych produktów sprawiają, że piractwo niszczy wizerunek marki i szkodzi klientom końcowym. Używanie bądź instalowanie nieoryginalnych części może spowodować poważne szkody. Podrabiane produkty motoryzacyjne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno użytkowników pojazdów, jak również mechaników stosujących fałszywki do napraw samochodów.

Zostaw Komentarz