Odciąć drgania

12 lut 2015

W technice rozwiązanie pewnych problemów często pociąga za sobą stworzenie nowych. Przykładem są silniki samochodowe, w których skutkiem ubocznym coraz lepszych osiągów są większe drgania. Trzeba je tłumić, by nie prowadziły do zniszczeń. Owe wibracje szkodzą nie tylko układowi przeniesienia napędu, ale również osprzętowi silnika napędzanemu za pośrednictwem paska. Aby temu zaradzić, inżynierowie Schaeffler Group, do której należy marka INA, opracowali wolne koło alternatora.

Zachęcamy również do lektury kolejnej warsztatowej, jakże prawdziwej opowieści. Tym razem jej bohaterem jest Mercedes klasy A. Morał zaś wynika z niej taki, że do naprawiania współczesnych samochodów trzeba mieć odpowiednie wyposażenie, a do tego głowę.

I jeszcze rzecz jak najbardziej na czasie. Oto startuje właśnie Wielki Rajd – wielka akcja promocyjna organizowana przez wielkiego dystrybutora części.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Wolne koło INA przeciw drganiom

Bywają drgania pożyteczne, lecz dużo częściej są one szkodliwe i trzeba z nimi walczyć. W układzie napędu osprzętu silnika do walki tej służy m.in. opracowane przez firmę INA wolne koło alternatora.

miniaturka

Kłopoty z klasą A

Z awariami nowoczesnych samochodów bywa czasem jak z akcją powieści sensacyjnej – wszystko wiąże się ze wszystkim, nawet jeśli na pozór nie ma ze sobą nic wspólnego.

miniaturka

Wielki Rajd wystartował

Zeszłoroczna, rajdowa konwencja konkursu związanego z Galą Mistrzów Warsztatu przypadła do gustu klientom Inter Cars. Dlatego w tym roku Inter Cars zaprasza na drugą edycję Wielkiego Rajdu, który właśnie wystartował.

miniaturka

Nowości HELLA Nussbaum Solutions

Katalog obejmującej około 1000 pozycji oferty HELLA Nussbaum Solutions wzbogacił się ostatnio o kolejne produkty.

miniaturka

Stacje z zestawami dodatków

Do końca marca potrwa promocja dwóch typów urządzeń TRW do wymiany płynu i odpowietrzania układu hamulcowego.

miniaturka

FILTRY HENGST W SIECI HART

Firma HART wprowadziła do swojej oferty filtry (paliwa, oleju, powietrza, kabinowe) do samochodów osobowych firmy HENGST.

Zostaw Komentarz