Oferta skonsolidowana

29 paź 2014

Hella Gutmann Group przejęła spółkę joint venture Hella Nussbaum Solutions GmbH, umacniając w ten sposób swoją pozycję na rynku wyposażenia warsztatowego.

 To kolejny krok w konsolidacji oferty wyposażenia warsztatowego. Wcześniej bowiem po integracji z firmą Hella, spółka Hella Gutmann Group przejęła odpowiedzialność za ofertę narzędzi takich jak urządzenia do ustawiania świateł, ładowarki i testery akumulatorów, lampy warsztatowe ze świetlówkami i w technologii LED. Obecnie asortyment narzędzi został rozszerzony o portfolio firmy Hella Nussbaum Solutions GmbH obejmujące urządzenia przeznaczone do obsługi układów klimatyzacji i chłodzenia silnika. Tym samym w skład asortymentu narzędzi warsztatowych Hella Gutmann Group wchodzą teraz maszyny do obsługi klimatyzacji z serii Husky przeznaczone do układów z czynnikiem R134a i R1234yf, narzędzia do płukania układów klimatyzacji i napełniania układów chłodzenia, napraw przewodów elastycznych i metalowych, elektroniczne wykrywacze nieszczelności, a także wszelkiego typu uszczelki i materiały eksploatacyjne.

Hella Gutmann Group przejęła wszystkie akcje Hella Nussbaum Solution GmbH od Automotive Testing Technologies GmbH stanowiącej część Otto Nussbaum GmbH. Przejęcie pakietu 100% akcji Hella Nussbaum Solution GmbH to, jak zapewniają przedstawiciele firmy, strategiczna inwestycja stanowiąca solidną podstawę do innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie usług związanych z klimatyzacją.

– Konsolidacja w segmencie wyposażenia warsztatowego w Hella Gutmann Group pozwala zapewnić naszym partnerom handlowym i współpracującym z nimi warsztatom lepsze wsparcie i pełniejszą  wiedzę dotyczącą naszych produktów. Jesteśmy doskonale przygotowani technicznie i informacyjnie do rozwiązywania problemów naszych klientów, które mogą oni napotkać w związku z postępującymi zmianami w systemach termicznych – mówi Bjorn Rietschel, dyrektor zarządzający Hella Gutmann Group.

Zostaw Komentarz