Olejowe nowości

12 lut 2015

Rozwojowi techniki w motoryzacji towarzyszy postęp w technologii produkcji olejów silnikowych, którym stawia się coraz to wyższe wymagania. Firmy olejowe angażują się w sporty motorowe, co służy nie tylko marketingowi, ale też daje poligon doświadczalny, na którym można testować najnowsze rozwiązania. Wiele z nich wykorzystywanych jest później w produktach przeznaczonych do użytku „cywilnego”.

Na rynku wtórnym coraz większe znaczenie mają części fabrycznie regenerowane, które walorami użytkowymi nie ustępują nowym podzespołom. Rynkowa oferta wzbogaciła się niedawno o regenerowane elementy elektrycznych systemów wspomagania układów kierowniczych.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Shell i Hyundai w WRC

Firma Shell wróciła na trasy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata (WRC) jako partner tytularny zespołu Hyundai Shell World Rally Team. W silniku nowego modelu Hyundai i20 WRC stosowany będzie olej Shell Helix Ultra. Premierowy start auta smarowanego tym olejem miał miejsce podczas rajdu Monte Carlo

miniaturka

Castrol EDGE wzmocniony tytanem

Castrol ogłosił wprowadzenie na rynek nowego oleju Castrol EDGE z technologią Titanium FST™. W komunikacie, w którym podano tę wiadomość można przeczytać, iż w ten sposób otwiera się nowy rozdział w historii firmy.

miniaturka

EPS fabrycznie regenerowany

Sprzedaż regenerowanych części elektrycznego wspomagania układu kierowniczego dostępnych w ofercie TRW osiągnęła wartości znacznie większe od prognozowanych – podali przedstawiciele firmy.

miniaturka

Nowe sondy lambda w ofercie DENSO

Firma DENSO Europe After Market ogłosiła znaczące rozszerzenie gamy sond lambda oferowanych na rynku części zamiennych. Dziewiętnaście nowych numerów katalogowych zastępuje 54 części OE i ma 60 zastosowań.

miniaturka

HENGST dostawcą roku

Podczas gali dostawców koncernu Daimler firma HENGST Automotive została uhonorowana tytułem „Dostawca roku 2013” .

Zostaw Komentarz