Oprawy z wysokowydajnymi diodami SMD LED

17 wrz 2013

smd ledFirma Lena Lighting informuje o wprowadzeniu do swojej oferty profesjonalnych przenośnych opraw zasilanych poprzez 5-metrowy przewód w gumowej izolacji, w których jako źródło światła wykorzystywane są wysokowydajne diody SMD LED, czyli diody LED montowane powierzchniowo . W pierwszej kolejności diody owe zostały zastosowane w oprawach PROFI i GOTAR użytkowanych w tysiącach warsztatów całej Europy.

Producent szczyci się, że oprawy te są znane z dużej żywotności i odporności na niekorzystne warunki zewnętrzne co uzyskano m.in. dzięki temu, że powstają z wysokiej jakości komponentów. I tak np. oprawy PROFI mają klosz z odpornego na uderzenia poliwęglanu skutecznie chroniący źródło światła przed stłuczeniem przy upadku lampy. Solidność lamp wynika również z zastosowania gumowej rączki i kapy oraz wysokiej jakości elektronicznego układu zapłonowego.

profi 8 kolo

Zastosowanie SMD LED zapewnia dodatkowo:

  • bardzo silny strumień światła w przeliczeniu na 1 wat pobieranej mocy, albowiem sięgający 115 lumenów/W;
  • żywotność źródła światła przekraczającą 50 tysięcy godzin;
  • stabilny strumień światła nie pogarszający się w miarę upływu czasu użytkowania lampy;
  • szeroki rozsył światła sięgający 1200;
  • neutralną barwę światłą (4000K), bardzo korzystną w zastosowaniach warsztatowych.

Korzystając z lamp z diodami SMD LED 2853 użytkownik opraw PROFI i GOTAR przede wszystkim oszczędza energię elektryczną, albowiem tę samą ilość światła jak w przypadku lamp świetlówkowych uzyskuje przy znacznie mniejszym poborze prądu. I tak nowa oprawa GOTAR LED 2W odpowiada pod tym względem dotychczasowej oprawie GOTAR 8W, oprawa PROFI LED 4W = oprawie PROFI 11W, PROFI LED 12W = PROFI 36W, zaś GOTAR LED 16W = GOTAR 39W.

Dodatkowo użytkownicy opraw diodowych unikają konieczności wymiany co pewien czas źródła światła oraz nie muszą się już przejmować możliwością stłuczenia kruchej świetlówki zastąpionej płytką z diodami LED. Ważną cechą lamp warsztatowych wykorzystujących SMD LED są także ich mniejsze gabaryty – lampy te są krótsze od swoich świetlówkowych odpowiedników, a dzięki temu wygodniejsze w użytkowaniu.

Jak podaje Lena Lighting nowe oprawy PROFI i GOTAR z SMD LED dostępne są w cenach zbliżonych do ich wersji świetlówkowych. Firma spodziewa się,  że ze względu na liczne zalety nowych opraw prawdopodobnie w najbliższym czasie wyprą one lampy na świetlówkę stosowane dotychczas w serwisach i warsztatach.

Zostaw Komentarz