Oryginał NGK na aftermarkecie

21 sty 2015

SILZNAR8C7HFirma NGK szczyci się, że jest wyłącznym dostawcą świec przeznaczonych na oryginalne wyposażenie do silnika Ecoboost 1,0 produkowanego przez Forda. Teraz świece te trafiły także na rynek wtórny.

Międzynarodowy magazyn „Engine Technology International” już po raz trzeci z rzędu nagrodził fordowska jednostkę napędową jednostkę Ecoboost tytułem „Silnika roku ”. Jury podkreśliło zwłaszcza kulturę pracy tego motoru, do której przyczyniają się m.in. świece zapłonowe NGK Spark Plug.

Druga, jeszcze ważniejsza informacja, którą podali przedstawiciele NGK, jest taka, że świeca zapłonowa SILZNAR8C7H, która dotąd była dostarczana wyłącznie na montaż fabryczny, teraz dostępna jest również na niezależnym rynku motoryzacyjnym.

Świeca zapłonowa SILZNAR8C7H ma długi gwint M12. Jej elektroda środkowa wyposażona jest w irydowy wierzchołek o średnicy zaledwie 0,6 mm. Dzięki zastosowaniu tego metalu jest on wyjątkowo odporny na zużycie, a świeca wymaga znacznie mniejszego napięcia do wytworzenia odpowiednio mocnej iskry. Dzięki temu gwarantuje niezawodny zapłon przez cały okres jej użytkowania oraz odciąża cewki zapłonowe, które, zwłaszcza w 1-litrowym silniku Ecoboost, są narażone na szczególnie trudne warunki pracy. Elektroda masy wykonana jest natomiast w technologii SPE (Square Platinum Electrode) – ma specjalnie zwężone brzegi oraz platynową płytkę, która zapewnia jej niemal całkowitą odporność na zużycie. Unikatowy kształt elektrody zapewnia maksymalny dostęp mieszanki do świecy, co przekłada się na lepsze rozprzestrzenianie się płomienia.

Firma NGK użyła do produkcji tej świecy ceramiki o szczególnie wysokich właściwościach izolacyjnych. Dzięki temu, mimo cienkich ścian izolatora chroni on świecę przed wyładowaniami elektrycznymi nawet przy wyjątkowo wysokim napięciu, jakie pojawia się podczas zapłonu silnika Ecoboost 1,0.

Świeca SILZNAR8C7H NGK jest instalowana jako oryginalne wyposażenie także do silników takich modeli samochodów jak: Ford B-Max, C-Max, Fiesta, Focus, Grand C-Max, Tourneo Connect II oraz Transit Connect II o mocy: 74, 88 i 92 kW. Szczegóły zastosowań tej świecy w poszczególnych modelach można znaleźć w informacjach serwisowych NGK Spark Plug Europe udostępnianych bezpośrednim dystrybutorom produktów NGK.

Zostaw Komentarz